11.04.2025 11:28

Свекруха здивувала, як ніколи: оновила старі обробні дошки без жодних зусиль – це відкриття року, не інакше

Щоб обробні дошки служили не один місяць, а декілька років, варто правильно за ними доглядати. А якщо вже зʼявився неприємний запах - скористайтеся порадами господинь, про які ми розповідаємо далі.
Автор: Олександра Чумак

Обробні дошки – річ, яка постійно використовується на кухні. Без них не обійдеться жодне приготування – чи то овочі порізати, чи мʼясо обробити. Але з часом вони можуть почати неприємно пахнути або темніти. Особливо це стосується деревʼяних. Вони гарні й зручні, але дуже швидко вбирають запахи і вологу, а разом з нею – бактерії. На щастя, є прості способи повернути їм нормальний вигляд і зробити безпечними для використання.

Найпростіше, що можна зробити – взяти звичайну кухонну сіль і лимон. Цей потужний “дует” творить справжнісінькі дива. Потрібно просто щедро насипати сіль на дошку, а потім половинкою лимона натерти її по всій поверхні. Можна трохи стиснути лимон, щоб виділилося більше соку – він активніше виведе запах і продезінфікує поверхню.

Господині поділилися способами, як оновити старі обробні дошки Господині поділилися способами, як оновити старі обробні дошки
Господині поділилися способами, як оновити старі обробні дошки

Через кілька хвилин усе це потрібно змити гарячою водою і дати їй висохнути, щоб не накопичувалась зайва волога. Тому не складайте дошку у шафу чи туди, де немає циркуляції повітря. Варто дочекатися повного висихання.

Ще один перевірений спосіб – використовувати харчову соду. Вона мʼякша, ніж сіль, тому добре підходить для частого використання. Соду можна змішати з невеликою кількістю води, щоб вийшла густа консистенція, і нею гарно пройтись по поверхні дошки за допомогою губки або щітки. Залишити на кілька хвилин, змити теплою водою – і все, дошка свіжа й чиста.

Якщо дошка вже сильно вбрала вологу або має плями, які не відмиваються, можна обережно пройтись по ній дрібнозернистим наждачним папером. Це оновлює верхній шар дерева, прибирає подряпини, плями, а разом з ними – і бактерії. Головне – після цього знову промити дошку і добре її просушити. А ще можна змастити поверхню краплею харчової олії, щоб деревина не пересихала і служила довше. Користуйтеся!