19.06.2025 15:01

Засалені рушники захрумтять від чистоти! “Купаю” їх у цьому – за 2 години з кухонного текстилю злізе жир

Кухонні рушники - справжні трудівники нашого побуту, вони витирають, вбирають, прихоплюють гаряче, і при цьому швидко засолюються: жир, плями, а ще запахи - усе це накопичується й після прання.
Автор: Юлія Любченко

Згодом рушники стають жорсткими, сірими й просто неприємними на дотик, з цим стикається кожна господиня, яка щодня буває на кухні та готує, але є простий спосіб повернути їм чистоту і м’якість – так звані “ванни для рушників”. Цей метод не потребує дорогих засобів, а результат, як з реклами: рушники ніби хрумтять від свіжості, чисті, пухкі, без старого жиру й бруду.

Господині розповіли, як можна відіпрати старі рушники  Господині розповіли, як можна відіпрати старі рушники
Господині назвали спосіб видалення плям на кухонних рушниках

Що потрібно для “купання” кухонних рушників:

  • 5 л гарячої води (не кип’яток, але максимально гаряча з крана)
  • 2 ст. л. соди
  • 2 ст. л. солі
  • 1 ст. л. будь-якого засобу для миття посуду
  • 2 ст. л. прального порошку або господарського мила (тертого)

Змішайте всі інгредієнти у великому тазу або відрі, добре розчиніть, замочіть рушники повністю, щоб вода їх покривала. Важливий момент – рушники мають бути чистими від крихт і залишків їжі. Залиште їх на 2 години, за цей час розчин “витягне” жир, сіль і навіть старі плями. Після замочування прополощіть рушники у чистій воді й виперіть у пральній машині як зазвичай, сушити краще на повітрі – сонце додасть білосніжності.

Господині назвали спосіб видалення плям на кухонних рушниках

Чому це працює:

Сода й сіль розм’якшують та виводять жир, нейтралізують запахи, засіб для посуду, сильний знежирювач, а пральний порошок або мило завершують очищення. Таку процедуру можна проводити раз на 2-3 тижні, і кухонний текстиль завжди буде чистим, м’яким і приємним. Ваші рушники не просто стануть кращими – вони справді “захрумтять” від чистоти.

Тож, не нехтуйте домашніми способами для миття або прання рушників з кухні, бо вони дійсно багато на себе вбирають та накопичують все.