24.02.2025 16:43

Кума 30 років працювала у парфумерії та відкрила нам очі: “Ніколи не купуйте ці аромати, хіба для бабусь”

Парфуми можуть зробити неймовірним навіть буденний образ. А якщо підібрати невдалий аромат, то він здатен зіпсувати навіть розкішний стиль. То як не прогадати з вибором?
Автор: Людмила Кондратюк

Парфуми, як і світ моди, не стоять на місті. Вони постійно змінюються, покращуються. Деякі аромати можуть повертатися з минулого, але все ж сьогодні тенденції зовсім інші. Тож більшість колишніх трендів сьогодні не просто неактуальні, а відверто застарілі та зовсім не пасуватимуть для більшості випадків.

Важкі квіткові композиції — одразу ні. Так, у 80-х та навіть 90-х були популярні парфуми, де відчувалися густі ноти лілії, туберози чи жасмину. І тоді такий пудровий, мускусний шлейф був доречним, бо ідеально відповідав моді. Зараз подібні парфуми сприймаються, як надто нав’язливі. Звісно, деякі бренді повертають вінтажні формули, але все ж вони легші, натуральніші та багатовимірніші, як це модно сьогодні.

Парфумери пояснили, які аромати ніколи не варто купуватиПарфумери пояснили, які аромати ніколи не варто купувати
Парфумери пояснили, які аромати ніколи не варто купувати

Другий тип — солодкі, цукеркові аромати з нотами ванілі, карамелі або важкого меду. Вони асоціюються з дитячими або дешевими парфумами, які намагаються імітувати розкіш, але виходять нудними. Такі парфуми рідко поєднуються із сучасним стилем. Звісно, у люксовій парфумерії трапляються виключення. Але все ж формули у них складніші, тому коли ця “солодкість” в доступних ароматах, то вона точно недоречна.

Третій “антитренд” — однотипні аромати з домінантою ірисів або фіалки. Вони створюють враження, ніби ви тільки що вийшли з перукарні 70-х. Якщо у вас раптом не прокинулася ностальгія за епохою, яку ви навіть не застали, то краще їх не використовувати. Це не буде пасувати ні роботі, ні побаченню.

Чому ці аромати втрачають актуальність? Сьогодні парфумерія прагне до універсальності: легкі цитрусові, деревні чи морські нотки, які підходять і для офісу, і для вечірнього виходу. Наприклад, бергамот або навіть неочікувані акорди, як дим, додають парфумам багатовимірності. Крім того, сучасні композиції частіше орієнтовані на природні інгредієнти та все менше використовують синтетичні компоненти.

Парфумери пояснили, які аромати ніколи не варто купувати

Тож навіть легенди сьогодні слідують трендам та випускають оновлене бачення класики. Наприклад, Chanel №5 L’Eau — нове бачення звичного аромату. Він є полегшеною версією класики, яка відповідає новим трендам. Але все ж обирати потрібно не бренд, а радість від використання парфуму. Зрештою, якщо саме “бабусин” аромат радує вас найбільше, тоді краще використовувати його, а не просто дотримуватися моди.