09.05.2025 19:18

5 ознак, що ваш кіт сумує, навіть якщо виглядає веселим: улюбленці мають свої примхи і свій власний настрій

Домашні улюбленці – наші друзі та підтримка в скрутні моменти. Саме тому хорошим господарям хочеться зробити все можливе, аби і в тварин був хороший настрій.
Автор: Анастасія Кришталь

Коти не вміють плакати чи говорити, вони не жаліються своїм друзям і не скаржаться власникам. Але це не означає, що домашні улюбленці завжди відчувають щастя й радість. Часом стається так, що навіть веселі тварини відчувають тривогу на серці. Якщо ви – хороший господар, то точно хотіли б знати, які сигнали вказують на поганий настрій домашнього улюбленця. Існує одразу декілька несподіваних рис поганого настрою.

Ознаки, що в кота поганий настрій

Якщо коти, які раніше полюбляли гратись зі своїми іграшками та іншими тваринами, але тепер лежать і нічого не роблять – це може бути тривожним сигналом. Тварина, яка втратила інтерес до розваг, часто відчуває негативні емоції. Особливо потрібно стривожитись, якщо такий коти в такому стані перебувають більш як декілька днів.

Експерти розповіли, які ознаки вказують на те, що в котів поганий настрій і що з цим робитиЕксперти розповіли, які ознаки вказують на те, що в котів поганий настрій і що з цим робити
Експерти розповіли, які ознаки вказують на те, що в котів поганий настрій і що з цим робити

Якщо раптом ви помітили, що кіт перестав їсти або робить це без апетиту, також потрібно замислитись. Тварини ігнорують їжу або починають переїдати на фоні стресу. Така поведінка може свідчити про фізичну недугу або емоційні негаразди.

Також потрібно бути уважними до кота, якщо він раптом почав ходити повз лоток – тим паче якщо раніше така поведінка була непритаманна тварині. Так коти можуть показувати свій емоційний чи фізичний дискомфорт, тварини просять таким чином уваги та ніжностей до себе.

Експерти розповіли, які ознаки вказують на те, що в котів поганий настрій і що з цим робити

Крім того, багато котів у періоди загострення стресу змінюють власні звички у поведінці. Так, наприклад, хтось має самітником, а хтось навпаки занадто часто “липне” до свого власника. Якщо кіт ховається чи постійно вимагає уваги, потрібно стежити за станом тварини.

Сигналом для тривоги може стати і бажання кота знайти місце для відпочинку та сну серед ваших речей, у вашому ліжку чи в шафі. Якщо зазвичай кіт такого не робить, ці зміни в поведінці можуть говорити про несприятливий фізичний або емоційний стан тварини.

Якщо ви помітили незвичайну поведінку, важливо не карати тварин за дивні дії. Краще проконсультуватись із ветеринаром, приділяти більше уваги й часу своєму улюбленцю.