08.07.2025 17:22

5 дій, щоб без мороки позбутися харчової молі: перевіряю ящики, крупи та навіть корм для “пухнастиків”

Як відомо, харчова міль часто з'являється раптово й викликає чимало клопотів. Та не варто хвилюватися – є 5 простих кроків, які допоможуть швидко й надовго прибрати цього небажаного "гостя" на кухні.
Автор: Маргарита Красюк

У цьому матеріалі досвідчені господині поділилися із нашими читачами простими, перевіреними роками хитрощами, які допоможуть легко та швидко позбутися такого кухонного шкідника, як харчова міль.

Як позбутися харчової молі?

Якщо раптом на кухні ви помітили метелика, то перш за все потрібно дуже ретельно перевірити всі ящики та їхній вміст, а також уважно оглянути крупи, борошно, сухофрукти, чай, каву, какао і навіть корм для тварин.

Якщо ж десь усе-таки були помічені черв’ячки світло-бежевого або білого кольору та павутина – вміст слід обов’язково викинути. А решту продуктів бажано перемістити на кілька днів у морозильну камеру або прокалити в духовці.

Тепер можете сміливо переходити до п’яти простих, але при цьому надзвичайно ефективних кроків, які допоможуть вам із легкістю позбутися харчової молі:

Крок 1

Спершу дуже ретельно помийте шафу, висушіть та протріть її оцтом. Заповнюйте продуктами тільки після повного висихання.

Господині розповіли, як легко та швидко позбутися харчової молі

Крок 2

Уважно огляньте всю кухню. Зазвичай ця проблема може ховатися за меблями, шпалерами або ж під ними.

Крок 3

Покладіть в ящики та будь-які інші ємності для зберігання звичайний лавровий лист або гвоздику.

Крок 4

Пересипте куплені продукти в зручні контейнери або баночки із герметичними кришками.

Крок 5

Встановіть пастки для дорослих метеликів.

Таким чином, не варто ніколи панікувати, адже харчову міль доволі легко подолати. Головне – вчасно виявити джерело, ретельно прибрати і надалі зберігати продукти правильно. Тоді ані міль, ані її личинки більше не з’являться.

Уточнення:

Харчова міль – це дуже дрібна комаха довжиною трішки менше одного сантиметра, світло-бежевого кольору, з крилами, вкритими пилком. Основну шкоду завдають личинки молі, які активно поїдають харчові продукти.