Тільки так петунія буде пишною. Правильна обрізка петунії та керівництво, як зберегти квіти на зиму
Щоб радувати цвітінням й наступного року, петунія, як і всі багаторічні рослини, потребує правильного догляду. У цій статті розповідається, на що саме слід звернути увагу при її підготовці до зими.
Автор: Марина Ковтун
Експерти розповіли про догляд за петуніями в серпні
Квіти, в тому числі й петунії, є рослинами, які чутливі до холоду і заморозків. Зимові холоди можуть завдати їм серйозної шкоди, включно із заморожуванням коренів і стебел.
Тому, щоб рослина не загинула, варто уважно поставитися до неї, проявляючи свою турботу та увагу.
Найкращий час для обрізки петунії – осінь, перед початком заморозків. У цей момент рослина ще активно росте, і обрізка допоможе їй зберегти сили на зимовий період.
Обрізка петунії – це ключовий етап догляду перед зимою. Ось кроки, які слід виконати:
Звільнення від зів’ялих квітів. Почніть з видалення всіх зів’ялих квітів і насіння. Це дасть змогу рослині зосередити свої зусилля на новому зростанні, а не на формування насіння.
Обрізка стебел. Обріжте стебла петунії на висоті близько 10-15 сантиметрів від землі. Це дасть змогу прибрати старі та довгі стебла, а також зробити кущ компактнішим.
Видалення хворих і пошкоджених частин. Уважно огляньте рослину і видаліть все хворе або пошкоджене листя і стебла.
Існує два основні способи збереження рослини.
Збереження у вигляді кущів петунії
Пересаджуйте петунії у горщики та переносьте в приміщення
Зрілі рослини можна зберегти до весни, переносячи їх у світле тепле приміщення. Важливо, щоб це місце було з помірною вологістю та оптимальною температурою близько 15C (хоча і нижче теж підходить, головне, щоб температура не опускалася нижче 0C). Відповідними місцями можуть бути закриті веранди, утеплені балкони та підвіконня під’їздів.
Коли ви викопуєте кущі петунії з клумби, пересаджуйте їх у горщики та переносьте в приміщення до початку заморозків, приблизно жовтень – початок листопаду. Обов’язково обріжте сухі або гнилі гілки.
Основні принципи догляду у зимовий період за кущами петунії містять: мінімальний полив (не більше двох-трьох разів на місяць), відсутність добрив, високу вологість повітря, температуру 15C і хороше освітлення.
У таких умовах петунії успішно переживають холодний період і з кінця лютого починають цвісти. Тоді ви можете збільшити полив і почати підгодовувати їх.
Збереження у вигляді живців
Замість збереження дорослих кущів, ви також можете примножити петунії, взявши живці та виростивши з них нові рослини. До речі, цей метод достатньо поширений серед садівників.