07.10.2023 17:43

Десять основних порад тим, хто садить озимий часник: із цими секретами ви точно виростите рекордний врожай

Вирощування озимого часника лише на перший погляд проста задача. Втім, значно полегшити цей процес допоможе знання головних секретів досвідчених городників
Автор: Анастасія Кришталь

Осінь поступово та непомітно змінила літо, а тому вже настає час для посадки озимого часнику. Звичайно, починати цей процес варто не раніше середини жовтня, проте вже зараз ви можете підібрати місце, правильно підготувати ґрунт, а потім у вже підготовлену землю і за всіма правилами варто починати висаджувати часник.

Головні поради для тих, хто вирощує озимий часник

Перше, на що треба звертати увагу, це розмір самої цибулини. Чим він більший – тим якіснішим є посівний матеріал.

Є кілька способів стимулюючого замочування часнику перед посадкою. Наприклад, дуже простий, але ефективний – за інструкцією розведіть “Фітоспорин” і на один літр цього розчину додайте по половині чайної ложки сульфату цинку та борної кислоти. У такій суміші необхідно замочити зубки часнику на добу.

Експерти поділилися основними порадами щодо посадки озимого часнику

Якщо подивитися будь-який посібник з посадки озимого часнику, то можна знайти інформацію, що зубки висаджують за місяць до замерзання ґрунту, щоб вони встигли вкоренитися. Але сьогодні до цього не варто ставитися так прискіпливо, адже земля може замерзнути і в листопаді, і в грудні, і навіть у січні. Отже, потрібно спиратися не на конкретний місяць, а на погодні умови та на регіон, де знаходиться ділянка.

Спочатку часник зростає переважно завдяки своїм внутрішнім ресурсам. Внесення добрива у момент перекопування потрібне для того, щоб він ріс протягом усієї весни та всього літа наступного року. Найкраще додавати багато органіки і дуже добре, якщо вона буде різноманітною.

При виборі місця для посадки часнику необхідно звернути увагу на те, що часник любить добре освітлені місця. Також варто пам’ятати, що культуру не можна садити в низини і такі місця, де постійно накопичується вода.

Експерти поділилися основними порадами щодо посадки озимого часнику

Найкращі попередники для часнику – томати, огірки, бобові культури, рання капуста, кабачки, гарбуз, зелені культури. Не можна садити його після цибулі та картоплі.

Часник відомий своїми властивостями відганяти різноманітних шкідників, тому цією властивістю рослини обов’язково варто скористатися і при посадці інших культур.

Важливо пам’ятати, що без добрив, що містять сірку, виростити багатий урожай часнику не вдасться. У гіпсі міститься багато цієї речовини, тому варто внести його по одній склянці на 1 квадратний метр.

Експерти поділилися основними порадами щодо посадки озимого часнику

Якщо ґрунт був заражений, а попередні рослини хворіли, потрібно полити грядку розчином триходерми, щоб на часнику не було кореневої гнилі, фузаріозу та інших хвороб.

Посадку зубків проводять на відстані один від одного від 10 до 15 сантиметрів. Чим більші зубки, тим більша відстань між ними. Якщо не потрібна обробка триходермою, то ніяких поливів зверху після посадки проводити не потрібно.