07.03.2024 15:04

500 кг помідорів з 2-х грядок, навіть сусідам роздаю, і все літо без поливу. Незвичайний спосіб

Як відомо, томати рекомендують висаджувати на пристойній відстані один від одного. На те є об'єктивні причини, з якими важко не погодитись. Однак такі посадки потребують місця.
Автор: Олена Лавріненко

А що робити тим, у кого невелика ділянка? Розкажемо, як виростити багатий урожай томатів у тепличці, де, крім них, активно ростуть огірки, перці та кавуни.

Метод загущеної посадки

Висаджуємо помідорну розсаду досить щільно. Між кущами відстань не більше 35 см. Відразу повідомимо – спосіб не для лінивих, адже за такою посадкою потрібен ретельний догляд. Інакше нічого хорошого з цієї ідеї не вийде, адже зрозуміло, що насправді загущення не корисне. Все, що росте вище 4-ї кисті – прибираємо, з цих пагонів користі буде мало. Взагалі, плоди з верхівкових пагонів не мають гарних якостей: вони не визрівають на кущі, практично не дозрівають у лежанні і не такі смачні, як нижні. Тому, не шкодуйте ці пагони, зрізайте одразу. Зверніть увагу!

Для загущеної посадки підходять лише індетермінантні сорти. Обрізка та формування кущів займає багато часу, тому, якщо у вас немає можливості регулярно проводити цю процедуру, метод загущеної посадки не для вас. Ну, а якщо є час і сили, то все вийде. У цьому випадку гарантовано більше врожаю, порівняно зі звичайною посадкою. Багато городників вирощують помідори без підгортання, думаючи, що з цього процесу немає користі. Але хочеться відзначити, що томати дуже позитивно реагують на цю процедуру.

Що відбувається з кущами томатів після підгортання?

  • Кущики прискорюються в зростанні та розвитку;
  • рослини починають краще цвісти;
  • стають сильними, потужними, повноцінно розвиненими;
  • формують рясний та якісний урожай.

Яка користь від процедури підгортання?

1) коренева система куща повністю захищена від погодно-кліматичних умов;

2) підгортання тримає стебло, не дозволяє йому зігнутися або переломитися під власною вагою та від врожаю (низькі сорти можуть обійтися без підв’язки);

3) постачає коріння киснем;

4) знижує ризик ураження кущів грибковими захворюваннями та пошкодження їх шкідниками;

5) коріння підгорнутих кущиків формують додаткові коріння, що сприятливо для надходження більшої кількості поживних речовин;

6) покращує прогрів ґрунту сонячними променями;

7) за рахунок підгортання знижується кількість бур’янів.

Городники розповіли, як виростити багатий врожай томатів

Як визначити, що кущики вимагають підгортання?

Якщо уважно подивитися на кущ, можна виявити біля основи стовбура маленькі нарости-горбики білого забарвлення – майбутнє коріння. Це утворюється у тих випадках, коли помідорам недостатньо поживних елементів. Поява такого симптому дає сигнал про необхідність якнайшвидшого підгортання. Цю процедуру можна проводити як у відкритому ґрунті, так і в парникових умовах.