Що робити з тюльпанами після цвітіння
На жаль, цвітіння тюльпанів може тривати не настільки довго, наскільки б того хотілося садівникам. Оскільки зараз сезон тюльпанів завершується, потрібно розібрати порядок дій із тими квітами, які вже відцвіли.
Перш за все, потрібно видалити зів’ялі бутони, втім робити це потрібно не одразу, а тільки коли пелюстки висохнуть та почнуть відвалюватись. Коли пелюстки засохли та обсипались, ви можете видалити квітконос.
Всю наземну частину зрізати не потрібно, тільки коробочку з насінням. Річ у тім, що без листя цибулина не може формуватись і дозрівати. Якщо взагалі не видаляти квітконос, то насіннєва коробочка почне забирати собі всі поживні елементи для формування насіння, а цибулина буде виснажуватись.
Наступний крок – підживлення тюльпанів перед початком їхнього тривалого сну. У цей період цибулини рослини накопичує у собі поживні речовини, аби наступного року використати їх для рясного цвітіння.
Ви можете використовувати суперфосфат для удобрення квіток. Розсипте речовину навколо, на квадратний метр знадобиться 30 грамів. Після цього неглибоко прикопайте добриво та добре полийте грядку. У період після цвітіння заборонено використовувати добриво з хлором чи азотом.
Далі алгоритм простий – коли все засохне, листя можна буде зовсім обрізати, залишаючи невеликий пеньок над рівнем ґрунту. Втім, робити цього до того, як листя висохне та пожовтіє не можна, адже цибулина зупиниться у своєму розвитку. Що стосується викопування цибулин, то ця процедура не є обов’язковою та має виконуватись раз на 2-3 роки.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень