28.05.2024 10:20

Даю бурякам всього 10 мл на відро води і шаленію від солодкого врожаю: ефективний метод для лінивих

Сьогодні ми розповімо про найдешевше підживлення для буряків, які мають одночасно інсектицидний ефект, і дає цьому овочу масу корисного азоту в легкозасвоюваній формі.
Автор: Катерина Клименко

Йтиметься про нашатирний спирт. Його застосування вимагає обережності, але в умілих руках та при правильному розведенні, він дуже швидко засвоюється та прекрасно діє на буряки.

Плоди ростуть великими, пружними та цукристими, а шкідники та хвороби оминуть рослину стороною. Різкий запах нашатиря відлякує і навіть знищує багатьох шкідників – мурах, капустянку, дрібних гризунів і навіть птахів. А наявність аміаку дозволяє наситити рослину азотним добривом та простимулювати стрімке зростання зеленої маси, плоду та кореневої системи.

Стандартним дозуванням розведення нашатирного спирту вважається 10 мілілітрів на одне відро води – це безпечна доза, якою можна обробляти рослини без побоювання. Обробку потрібно робити тричі за сезон – на початку розвитку рослини, при зав’язуванні плоду та за 2 тижні до збирання врожаю.

Чим підживити буряки для рясного врожаюЧим підживити буряки для рясного врожаю
Чим підживити буряки для рясного врожаю

Перед використанням розчину з нашатирним спиртом потрібно рясно полити рослини проточною водою, щоб коріння буряків не отримало опіки.

Починайте годувати з малої дози, та по сезону збільшуйте її. Рекомендується додавати у такий розчин ще одну-дві склянки деревної золи. Ця речовина допоможе додати до азоту ще й калій із кальцієм, які стимулюють розвиток саме плоду і збагачують рослину всім необхідним.

Тож ми отримуємо комплексне підживлення з простих засобів, яке збільшить розмір буряків на 20-30 відсотків, а її якість і смак будуть набагато кращими.

Догляд за буряком включає регулярний полив, особливо під час посухи, і прополювання бур’янів для забезпечення достатнього доступу води та поживних речовин. Також важливо періодично розпушувати ґрунт та вносити органічні добрива, такі як перегній чи компост, для стимулювання здорового росту коренеплодів.