14.09.2024 17:41

Коли грядки стали пустими, а до морозів далеко, саджаю цю живильну квітку і город родить потім, як не в себе

Фацелія — це не просто декоративна рослина з ніжними фіолетово-блакитними квітами, що приваблюють бджіл і радують око. Її вирощування приносить чимало користі у господарстві.
Автор: Євгенія Кужненкова

Унікальна комбінація властивостей робить фацелію важливим інструментом для органічного землеробства та одночасно надійним союзником для бджолярів.

Сидерат та борець зі шкідниками та хворобами

Одна з головних причин вирощування фацелії на городах — це її властивість бути ефективним сидератом. Коли рослина досягає певної висоти, її стебла й листя можна скосити й закопати у ґрунт. Під час розкладання вони насичують його органічними речовинами, підвищуючи родючість. Також її коріння добре проникає в землю і допомагає її аерувати, роблячи більш пухкою і водопроникною.

Знавці розповіли, як фацелією оздоровити город восени

Це особливо важливо для важких глинистих ґрунтів. А ще ця культура росте швидко й густо, створюючи надійний покрив, який ефективно пригнічує бур’яни. Рослина до того ж відлякує нематод, що ушкоджують корені овочевих культур, а також зменшує кількість патогенних мікроорганізмів у ґрунті. Це значно знижує ризик пошкодження овочевих культур, таких як картопля, морква та інші коренеплоди.

Магніт для бджіл

Знавці розповіли, як фацелією оздоровити город восени

Це одна з найкращих медоносних рослин, здатна давати нектар навіть у посушливих умовах. Її квітки рясніють пилком і нектаром, що приваблює бджіл та інших корисних комах, зокрема джмелів. Так, з одного гектара посадок фацелії можна отримати до 300 кг меду. Вона цвіте довго — до 45 днів — і залишається цінним джерелом нектару для бджіл навіть у періоди, коли інші рослини вже осипають пелюстки.

Кормова культура

Її зелена маса містить багато корисних речовин і може стати гарним доповненням до кормової бази. Завдяки високому вмісту білка, фацелія підходить для корму як великої рогатої худоби, так і дрібних тварин.