06.12.2024 21:22

Жодних сухих кінчиків: свекруха “під чаркою” видала 4 нюанси у догляді за монстерою – листя стане соковитим

Мрієте про красиву монстеру, але вона постійно розчаровує слабкими та сухими листочками? Ця проблема зазвичай пов'язана з неправильним доглядом. Дізнайтеся, де ви припустилися помилок.
Автор: Людмила Кондратюк

Монстера — не просто кімнатна рослина, а справжня королева серед них. Її різьблене листя здатне привабити навіть людей, які абсолютно байдужі до флористики. Але що рослина була дійсно гарною важливо правильно про неї подбати та забезпечити комфортні умови.

Одним з головних пунктів є освітлення. Монстера не може терпіти ні палючого сонця, ні тіні. М’яке розсіяне світло є ідеальним для цієї рослини. При цьому воно має бути рівномірним. Це ж стосується й температури. Оптимально для монстери підтримувати близько 20-25 °C. Не виходьте за ці межі та не допускайте різких перепадів температури — буде біда.

Квітникарі розповіли, як доглядати за монстерою, щоб листя було красивимКвітникарі розповіли, як доглядати за монстерою, щоб листя було красивим
Квітникарі розповіли, як доглядати за монстерою, щоб листя було красивим

Взимку Сонце світить менш інтенсивне та мало, тому можна підсунути рослину трохи ближче до вікна. Влітку ж навпаки потрібно відсунути монстеру трохи далі, щоб проміння не попалило листя, а особливо його кінчики, які страждають у першу чергу. А ще намагайтеся тримати рослину якомога далі від протягів, бо це також може сильно їй нашкодити.

Наступний нюанс стосується поливу. Монстера не любить зайвої води. Пере поливом варто перевірити вологість ґрунту. Він має підсохнути на 2-3 пальці в глибину. Зазвичай влітку це відбувається за 1-1.5 тижня. Взимку частота поливу знижується приблизно вдвічі. Найкраще для поливу брати відстояну чи фільтровану воду кімнатної температури. Важливим також є дренаж. Зайва волога має повністю стікати, щоб коріння не почало загнивати.

Квітникарі розповіли, як доглядати за монстерою, щоб листя було красивим

Монстеру потрібно регулярно підживлювати. Мінеральні добрива треба додавати навесні та влітку. Але не перестарайтеся! Радимо розводити у 2 рази менше, ніж вказано в інструкції. Восени та взимку підживлення потрібно значно скоротити. У цей період рослина відпочиває, тому багато турботи для неї — швидше погано, ніж добре.

Окремо варто поговорити про пересадку. Її можна робити не частіше, ніж кожні 2-3 роки. У новий горщик кладіть не щільний ґрунт, а пухкий субстрат з хорошою аерацією. Пересадку потрібно проводити дуже обережно, щоб не пошкодити листя та корені.