Садівники поділилися рецептом домашнього ґрунту для кімнатних рослин
Сьогодні в будь-якому садовому магазині можна купити готовий ґрунт. Та ще й багатьох різновидах. Але коштують вони доволі дорого. Та й склад у них не завжди ідеальний. Тому досвідчені квітникарі радять робити все самостійно. Тим паче, що це дуже просто. Основою такої суміші є 70% звичайного покупного ґрунту. Він є базою, а решту об’єму 30% складають розпушувачі, які відповідають за “дихання”.
Перший компонент — перліт. Ці білі гранули вулканічного скла трохи нагадують дрібний пінопласт. Вони не дозволяють ґрунту збиватися в грудки, дозволяють кореням “дихати” та регулюють вологість. Другим важливим компонентом є цеоліт — мінеральні камінці повільно віддають корисні речовини, що особливо важливо для рослин із повільним ростом. Також доречним буде діатоміт. Він захищатиме рослину від шкідників.
Також до суміші варто додати деревне вугілля. Але його можна використовувати не більше 5% від всього об’єму. Тобто якщо 700 г землі та 250 г всіх інших компонентів, то варто брати лише 50 г вугілля. Також варто додати до саморобної суміші піноскло. Ці легкі гранули можна знайти в садових центрах чи навіть використати подрібнений упаковочний матеріал. Вони запобігають застою води та додають “повітряності” ґрунту.
Що стосується кількості інших компонентів, то можна їх брати порівну. Тоді ви отримаєте універсальний ґрунт. Та краще все ж орієнтуватися на потреби конкретної рослини. Наприклад, для кактусів або сукулентів можна взяти більше перліту та піноскла (до 20%), а для фіалок або папоротей — збільшити частку цеоліту.
До речі, можна додавати не всі компоненти, а обмежитися 2-3. Цілком вистачить перліту + цеоліту для базового покращення, або діатоміту + вугілля для профілактики шкідників. Всі компоненти ґрунту треба гарно вимішати та правильно зберігати. Найкраще для цього підійде пластиковий контейнер з кришкою.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень