06.02.2025 22:27

Шкаралупу від яєць не викидаю, а збираю в баночку: потім йду на город і роблю 1 дію: врожай – завидний

Садівники, працюючи на своїй ділянці та вкладаючи в неї купу часу, очікують на рясний урожай. Щоб зусилля не були марними, важливо застосовувати до культур добрива. Одним із них є яєчна шкаралупа.
Автор: Маргарита Красюк

Яєчна шкаралупа є дивовижним продуктом, адже кальцій, що міститься в ній, допомагає зміцнити суглоби. А якщо її внести в ґрунт, то вона сприятиме повноцінному здоровому росту і розвитку рослин. У чому ж секрет? У цьому матеріалі досвідчені садівники розповіли, як і в якому вигляді правильно використовувати яєчну шкаралупу для гарного врожаю.

Коли та як вносити яєчну шкаралупу в ґрунт

За словами фахівців, у складі яєчної шкаралупи міститься величезна кількість вапна, яке здатне знижувати кислотність ґрунту, покращувати його структуру та підвищувати ефективність мінеральних добрив. Вносити її найкраще під час перекопування ґрунту або під час посіву насіння.

Підготовка яєчної шкаралупи для підживлення рослин

Яєчну шкаралупу цілком можна збирати протягом усього року, висушуючи її на опалювальній батареї. Продукт ідеально зберігається в щільному поліетиленовому пакеті. У ньому ж можна розтерти шкаралупу до порошкоподібного стану за допомогою качалки або ступки. Найкраще збирати шкаралупу від варених яєць, а шкаралупу від сирих перед сушінням рекомендується прокип’ятити дві-три хвилини.

Яєчну шкаралупу використовую саме таким способом із підручника – і не можу натішитися рясному врожаю

Для удобрення знадобиться багато шкаралупи – орієнтовно 400 грамів на один квадратний метр ґрунту. Вага однієї шкаралупи становить приблизно 5 грамів, тобто знадобиться 80 шкарлупок. Однак не слід розкидати яєчну шкаралупу по всій ділянці, адже це не дасть жодного результату. Набагато ефективніше використовувати її локально.

Які рослини найкраще реагують на яєчну шкаралупу

Яєчну шкаралупу “полюбляють” морква, капуста, огірки, ріпа, бруква. Менше – редис, редька і помідори. Під картоплю та щавель вносити її не варто. Вапно необхідне плодовим деревам: обліписі, вишні, черешні, сливі, тому підживлювати ці дерева яєчною шкаралупою варто в першу чергу.