Що робити, якщо насіннєва картопля рано проросла
Знайомо таке? Ви заглядаєте у льох або комору і бачите, що насіннєва картопля вже вся в паростках, а до посадки ще далеко! Як же ж правильно вчинити? Залишити, зрізати, рятувати чи миритися з тим, що урожай буде не найкращим? Заспокойтеся! Досвідчені городники знають, що навіть лютневі паростки – це не привід для паніки, але діяти потрібно правильно, щоб не втратити посадковий матеріал. Розбираємося, як врятувати картоплю.
Аграрії запевняють, якщо паростки з’явилися за місяць чи півтора до посадки, нічого страшного в цьому немає – просто варто правильно організувати процес передпосадкової підготовки.
Але якщо проростання почалося ще в лютому, тоді це сигнал, що бульби відчули зміни температури або отримали забагато світла. І якщо нічого не робити, паростки витягнуться, ослабнуть, а сама картопля виснажиться задовго до висадки в ґрунт. Тож діяти потрібно негайно!
Найгірше, що можна зробити – залишити всі паростки як є. Тому тонкі, слабкі та довгі паростки потрібно видалити без жалю, бо вони тільки виснажують бульбу й не дадуть хорошого врожаю. А ось короткі, ті що до 1 см, на кожній бульбі – це майбутні потужні рослини! Їх залишають у кількості 2–3 найсильніших на кожній картоплині.
Далі. Щоб картопля не продовжувала стрімко проростати, потрібно створити для неї правильні умови зберігання, які полягають, по-перше, у підтримці необхідної температури. А саме, ідеальним варіантом є +2…+4°C. Вища температура стимулює подальше проростання! Тому, якщо є можливість, перенесіть бульби у прохолодніше місце.
По-друге, у створенні оптимального освітлення. Зменште кількість світла, особливо якщо картопля лежить у теплому приміщенні. Але не залишайте її у повній темряві. Найкраще — розсіяне світло.
Ну і, звісно, подбайте про вологість у приміщенні де, зберігаєте посадковий матеріал. Пам’ятайте, що зниження вологості у місці зберігання також допоможе загальмувати процес проростання.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень