27.02.2025 20:43

Я не повірила своїм очам! Чому варто всього 1 раз полити цибулю солоною водою? Перо більше не жовтіє

Цибуля, як і всі інші культури, потребує певної підтримки. Найголовніше, що їй необхідно, – це захист від шкідників. Існує багато способів обробки, але давайте розглянемо найпростіший і найвідоміший.
Автор: Маргарита Красюк

Мабуть, кожен хоча б раз у житті допомагав своєму організму сольовим розчином, проводячи ним полоскання або накладаючи у вигляді компресів. Так ось, сіль корисна й для цибулі! У розчиненому вигляді вона здатна знищувати личинки цибулевої мухи (а також перешкоджати відкладанню яєць дорослими самками), ліквідувати патогени та грибкові спори.

Таким чином, використовуючи доступний кожному продукт, можна легко й без зайвих складнощів забезпечити цибулі надійний захист! Головне – правильно приготувати сольовий розчин і внести його в потрібний термін.

Основні переваги

По-перше, під час обробки грядок не потрібно відганяти дітей і тварин. Саморобний засіб абсолютно безпечний і не викликає алергічних реакцій.

По-друге, сіль не погіршує склад ґрунту за умови дотримання правильних дозувань.

По-третє, витрати на обробку майже нульові.

По-четверте, помічено, що сіль не тільки запобігає захворюванням, а й стимулює ріст цибулі.

Однак дехто вважає, що сіль значно погіршує якість ґрунту. Насправді, щоб завдати такої шкоди, потрібно бездумно висипати на грядки кілограми солі. Ті, хто раніше практикував помірну обробку сольовим розчином, і досі відстоюють її користь та запевняють у безпечності методу.

Досвідчені садівники розповіли, навіщо потрібно поливати цибулю сіллю

Як приготувати розчин

Сольовий розчин може бути як однокомпонентним, так і двокомпонентним. Якщо ми хочемо за один раз підживити цибулю азотом і провести профілактичну обробку, то в 10 л води потрібно змішати 30 г звичайної солі, 30 г йодованої солі та 1 столову ложку нашатирного спирту.

Далі отриманий склад одразу виливають під цибулю. Через три тижні процедуру повторюють, але вже без нашатирного спирту, оскільки надлишок азоту шкідливий. Якщо на рослинах з’явилися ознаки хвороби, третій полив допоможе їх усунути. Без явних причин третю обробку проводити не потрібно.

На ділянках, де патогени та грибки особливо активні, ще з весни слід обробляти грядки багатокомпонентним розчином. Для його приготування у 10 л води змішують 50 г солі, 2 столові ложки нашатирного спирту та кілька кристалів марганцівки. На 1 кв. м посадок виливають ціле відро розчину. Така обробка дасть максимально ефективний результат.

Терміни обробки

Перший полив рекомендується провести через 7 днів після появи перших листків із ґрунту. Повторну обробку проводять через три тижні після першої. Третій полив роблять лише за наявності симптомів хвороб, але не раніше ніж через 10 днів після другого.