Головна небезпека яєчної шкаралупи для удобрення
Якщо протягом усієї зими ви збирали яєчну шкаралупу, аби потім удобрити ґрунт, то новини погані – викиньте “кальцій” на смітник. Шкаралупа не тільки марне добриво, але й може зашкодити рослинам. Ваші грядки могли б давати значно більше врожаю, якби ви не засипали їх нібито натуральним і корисним підживленням. Річ у тім, що кальцій у шкаралупі не засвоюється рослинами.
Для цього шкаралупі потрібно розкластись, на що йде багато-багато років. Замість удобрення ви залишаєте на своїй грядці багато сміття, яке робить ділянку кислою та створює чудові умови для поширення слимаків. Ці шкідники люблять вологі куточки під шкаралупою, які перетворюють у свій дім. Крім того, гострі краї шкаралупи можуть “ранити” коріння розсади, сповільнюючи її ріст.
Та найголовнішою небезпекою є дисбаланс мікроелементів. Надлишок кальцію не дозволяє засвоюватись магнію, залізу та калію. В результаті листя рослин жовтіє, а плоди деформуються. Ви можете “грішити” на хвороби чи погану якість насіння, але правда – на поверхні.
Огірки люблять кальцій, але через шкаралупу можуть покриватись плямами. А морква та буряк втрачають солодкий присмак, стають дуже жорсткими та несмачними. Навіть квіти можуть припинити радувати – петунії та чорнобривці “під шкаралупою” виглядатимуть так, ніби їх не поливають.
Ви можете подрібнювати шкаралупу в порошок і додавати в компост. А також з яєчного порошку можна готувати рідке підживлення – шкаралупу заливають окропом і настоюють 7 днів, а потім поливають рослини під корінь. Та краще взагалі замінити подрібнену яєчну шкаралупу на доломітове борошно чи золу. Вони дають набагато кращий ефект і є безпечнішими.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень