Городники розповіли про ефективне підживлення цибулі
Щоб цього не сталося, є один перевірений секрет – деревна зола. Це натуральне добриво, яке наситить землю всім необхідним, захистить від хвороб і шкідників, прискорить ріст цибулі та сприятиме утворенню великого розміру коренеплодів.
Цибуля — один з перших овочів, які саджають ще ранньою весною. У деяких регіонах це роблять вже у березні. Сподіваємось, що вже зараз ця інформація декому знадобиться. Отже, перш ніж посадити цибулю, підготуйте грядку. Для цього спочатку вирийте траншеї глибиною 5–7 см, а тоді насипте на дно деревну золу – приблизно 1 склянку на метр рядка. Тепер злегка перемішайте золу з ґрунтом і пролийте теплою водою. Залиште так на добу, щоб мінерали проникли в землю. Як відомо, зола насичує ґрунт калієм, фосфором, кальцієм і магнієм, а також створює лужне середовище, яке не люблять грибкові хвороби.
Якщо ви садите цибулю насінням, то перед посадкою використайте зольний розчин. Для цього розчиніть 250 г золи у 5 літрах теплої води та дайте настоятися певний час, щоб усі корисні речовини перейшли у рідину. Далі процідіть настій і замочіть у ньому посадковий матеріал на 5–6 годин, після чого висушіть насіння перед посадкою. Ця процедура прискорить проростання, зробить сіянці міцнішими й стійкішими до хвороб.
Мабуть, ви вже зрозуміли, чому зола – це скарб для цибулі? По-перше, через те, що немає жодної хімії, бо це натуральне добриво, яке не містить шкідливих домішок. По-друге, вона напрочуд дієва проти гнилі та шкідників, адже лужне середовище не дає розвиватися грибкам і відлякує цибулеву муху. Про потужне живлення ми вже згадували вище. А ще зола робить землю пухкою, легкою та повітропроникною.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень