14.03.2025 21:45

“Правило 3-х ложок” для кожної лунки томатів: це найдієвіший спосіб посадки помідорів – працює як годинник

Щоб отримати урожай томатів, важливо правильно їх висаджувати. Ми розповімо про основні нюанси посадки, які допомагають збільшити врожайність у 3–4 рази, запобігти хворобам рослин і забезпечити ріст.
Автор: Катерина Клименко

Перше правило – підготовка води та ґрунту

Воду для поливу потрібно підготувати заздалегідь. За три дні до посадки її набирають і залишають у теплиці. Перед висадкою рослин ґрунт перекопують. Якщо гній не вноситься восени, добрива додають під час посадки.

Друге правило – якість розсади

Перед висадкою розсаду добре поливають, щоб коріння було вологим. Якщо використовується кореневий стимулятор, він сприятиме кращому укоріненню. Важливо переконатися, що температура в теплиці не опускається надто низько вночі.

Третє правило – підготовка лунок

Лунки для томатів викопують глибокими, щоб коріння могло добре розвиватися. У них можна додати біогумус або інші органічні добрива. Якщо в ґрунті є дощові черв’яки – це чудовий показник його родючості.

Експерти розповіли, які добрива додавати під час посадки томатів

Четверте правило – правильна посадка

Розсаду висаджують у ямки, видаляючи зайве листя. Деякі сорти можна садити по дві рослини в одну лунку для збільшення врожайності. Після висадки томати добре поливають і встановлюють опори.

П’яте правило – захист від спеки

Якщо теплиця розташована на сонячному місці, молоді рослини можуть отримати опіки. Щоб цього уникнути, їх на кілька днів накривають покривним матеріалом, поки вони добре вкоріняться.

Шосте правило – зняття стресу після пересадки

Щоб знизити стрес у рослин, підвищити їхній імунітет і стимулювати ріст кореневої системи, застосовують спеціальні препарати, наприклад, розчини з амінокислотами та бурштиновою кислотою. Обприскування по листю допомагає швидко засвоїти корисні речовини.

Сьоме правило – використання каміння для збереження тепла

Щоб підтримувати стабільну температуру вночі, у теплиці розкладіть каміння. Вдень вони нагріваються, а вночі поступово віддають тепло, і запобігають переохолодженню рослин.