19.03.2025 09:43

Закопала яєчну шкаралупу на городі — і душа спокійна: роблю цю “магічну” підгодівлю щовесни, і врожай вражає

Курячі яйця є важливою частиною раціону більшості українців. Тож на кухні регулярно з'являються шкаралупи, які зазвичай летять у смітник. Але якщо маєте власний город, то можна використати їх інакше.
Автор: Людмила Кондратюк

Щодня ми викидаємо безліч харчових відходів. Але більшість з них не тільки не є сміттям, а навпаки можуть стати дуже корисними в господарстві. Навіть у квартирі їм знайдеться застосування. А якщо ви маєте власний город, то тим паче не варто викидати харчові відходи, бо їх можна перетворити в поживне добриво для рослин. Наприклад, яєчну шкаралупу, яка на 90% складається з кальцію. А він треба городині для здорового росту та гарного врожаю.

Перед використанням шкаралупу потрібно підготувати. Спочатку її ретельно промийте її, щоб прибрати залишки білка. Інакше шкаралупа може запліснявіти в ґрунті. Потім висушіть: можна розкласти на паперовому рушнику або поруч з батареєю. Після цього подрібніть шкаралупу кавомолкою, ступкою чи звичайною качалкою. Чим дрібніше, тим швидше шкаралупа віддаватиме поживні речовини рослинам. Готовий порошок зберігайте у банці або мішечку.

Городники розповіли, як підживлювати город яєчною шкаралупоюГородники розповіли, як підживлювати город яєчною шкаралупою
Городники розповіли, як підживлювати город яєчною шкаралупою

Вносити таке підживлення можна різними способами. Наприклад, можна додавати столову ложку шкаралупи до лунки під час посадки. Завдяки цьому ґрунт стане не лише поживнішим, а й пухкішим. Якщо додаєте добриво на грядки, то можна сипати шкаралупу навколо стебел трішки пригортаючи зверху землею. На квадратний метр додавайте 50-80 г добрива (це 8-10 яєць). Більше не треба, бо рослини гірше поглинатимуть решту мінералів.

Але краще додавати підгодівлю зі шкаралупи не окремо, а в комплексі з іншими підживленнями. Наприклад, зі скошеною травою, кавовою гущею або золою. Деякі городники настоюють подрібнену шкаралупу у воді. Треба взяти 100 г шкаралупи, кинути її в 3 л води та залишити на тиждень. Після цього можна поливати розчином рослини. Так мінерали швидше потраплятимуть до коріння, ніж якщо просто розсипати шкаралупу на грядці.