20.03.2025 07:39

Сусіди досі збирають мікроскопічний часник, а в мене – справжні “гіганти”: 1 хитрість у березневій підживці

Якщо ви втомилися збирати дрібний часник, варто почати підживлення вже в березні. Саме в цей період закладається майбутній врожай, і від правильного догляду залежить, якого розміру будуть головки.
Автор: Олександра Чумак

Не варто шукати особливі сорти часнику, щоб отримати великі головки. Найважливіше – це правильно підживити рослини в березні, коли ґрунт тільки починає прогріватися. Насамперед городники радять втриматися від внесення гною. Він, звичайно, корисний, але сприяє лише активному росту пера, що в результаті призводить до маленького розміру самого часнику.

Замість цього, як тільки розтане сніг, розсипте навколо рослин нітроамофоску – 40 грамів на один квадратний метр. Таке живлення містить ідеальну комбінацію азоту, фосфору і калію, які допоможуть рослині відновитися після зими, зміцнити коріння і запустити формування великих головок.

Городники розповіли, як збільшити розмір головок часнику Городники розповіли, як збільшити розмір головок часнику
Городники розповіли, як збільшити розмір головок часнику

Через два тижні, коли перо часнику досягне 10-15 см, настав час другого етапу підживлення. Тепер використовуємо суперфосфат (20 г) і сульфат калію (15 г на квадратний метр). Ці добрива підвищать кількість зубчиків в головці та зроблять їх більшими і соковитішими. У дощову погоду краще використовувати розчин замість сухих добрив – так елементи засвоюються швидше.

Ще один важливий момент – це борна кислота. Розведіть 5 г порошку в 10 л води і обприскайте часник в кінці березня. Бор допоможе транспортувати цукри з листя до цибулини, що зробить її щільною і важкою. Якщо додати до розчину марганцівку, ви захистите рослину від грибкових хвороб, які часто зʼявляються у вологу погоду.

Городники розповіли, як збільшити розмір головок часнику

Якщо у вас бідний ґрунт, городники радять додати кальцієву селітру в квітні (25 г на квадратний метр). Це підживлення зміцнить стінки клітин, що запобігатиме утворенню тріщин в головках. Але важливо не переборщити з азотом, інакше часник пустить стрілки, і головка буде меншою, а нам це зовсім не потрібно.

І на останок, не забувайте про полив солоною водою раз на місяць (1 ст. л. на 10 л води). Це допоможе відвадити шкідливих комах, таких як цибулева муха, і покращить подальше зберігання часнику. Лити розчин краще між рядами, а не під корінь.