26.03.2025 06:09

Якщо картопля вродила розміром з горох, не дивуйтеся – ці 3 помилки робите ви та 90% ваших сусідів

Дрібна картопля - це не випадковість, а результат поширених помилок, які допускають навіть досвідчені городники. Щоб у цьому сезоні не повторювати їх, варто розібратися, що пішло не так.
Автор: Олександра Чумак

Перша і найбільш поширена причина – посадка в надто холодний ґрунт. Картопля – культура теплолюбна. Якщо земля ще не прогрілася хоча б до +8 градусів, бульби просто напросто замерзають у землі. Замість активного росту вони витрачають енергію на “виживання”, їхні корені слабшають, а майбутні картоплини виходять дрібними. Тому перш ніж братися за лопату, не лінуйтеся перевірити температуру ґрунту.

Друга помилка – неправильна глибина посадки. Якщо покласти бульби глибше ніж на 15 см, паростки витратять надто багато ресурсів на те, щоб пробитися крізь товщу ґрунту. В результаті рослина розвивається дуже повільно, кущ формується слабким, а врожай виходить мізерним. Запамʼятайте: оптимальна глибина – 10-12 см, якщо садите в лунки, і до 20 см для гребеневого способу.

Агрономи розповіли, чому картопля виростає дрібноюАгрономи розповіли, чому картопля виростає дрібною
Агрономи розповіли, чому картопля виростає дрібною

Ще один фактор, що впливає на розмір картоплі – це густота посадки. Деякі городники вважають, що якщо посадити більше бульб в одному місці, то й врожай буде дуже щедрим. Насправді ж усе навпаки. Картоплі потрібен простір, а якщо посадити її надто щільно, рослини будуть конкурувати за поживні речовини, світло й вологу. Оптимальна відстань між лунками – 30 см, а між рядами – 70 см. Так кожен кущ отримає достатньо місця для повноцінного розвитку!

Не забувайте також про сівозміну: садити картоплю на одному місці два роки поспіль – неприпустима, проте дуже поширена помилка. Найкраще повертати її на колишнє місце не частіше, ніж раз на 3 роки. А після збирання врожаю засівайте ділянку сидератами – гірчицею або житом. Як відомо, вони покращують структуру ґрунту та збагачують його.

Агрономи розповіли, чому картопля виростає дрібною

Виростити велику та якісну картоплю не складно, головне – не поспішати з посадкою, правильно вибирати глибину та дотримуватися дистанції між рослинами. Тоді ви зберете міцні, великі й смачні бульби, які збережуться до весни. Бажаємо успіхів у новому сезоні!