Садівники розповіли, як доглядати за бузковими кущами
Розповімо про 7 обов’язкових кроків догляду за рослиною.
Після зими бузок точно потребує оновлення. Тому видаліть всі сухі, пошкоджені та старі гілки, прорідіть крону, щоб світло та повітря вільно проникали до всіх пагонів. Ну а якщо кущ занадто високий і рідкий, укоротіть найстаріші до міцних бруньок. Але, увага! Не обрізайте занадто коротко — це може знизити цвітіння.
Весною найважливіші елементи для рослини — азот, фосфор і калій. Тож на початку весни внесіть сечовину або аміачну селітру (1 ст. ложка на 10 л води), а перед цвітінням підживіть суперфосфатом і сульфатом калію (по 2 ст. ложки на відро води).
Якщо бузок росте в затінку, його цвітіння буде слабким або зовсім відсутнім. Отже, ідеальним місцем для нього буде сонячна або злегка затінена ділянка, де мінімум 6 годин світла на день та захист від сильних вітрів.
Хоча бузок вважається досить посухостійким, навесні він потребує вологи для формування бутонів. Для цього потрібно поливати його раз на тиждень, якщо весна суха. При цьому використовуйте 5–7 л води для молодих кущів і 10–15 л для дорослих.
Бузок часто випускає численні молоді пагони навколо основного куща. Тому видаляйте поросль біля самої основи гострим секатором або лопатою так, щоб не залишати пеньки, з яких швидко підуть нові паростки.
Після зими земля навколо куща ущільнюється, і корені отримують менше кисню. Тож акуратно розпушіть ґрунт навколо куща на глибину 5–7 см. Додайте шар мульчі (перегній, компост, торф).
Коли бузок відцвітає, його суцвіття перетворюються на сухі кисті, які забирають у куща сили. Нагадаємо, якщо їх вчасно не обрізати, наступного року цвітіння може бути слабшим. Значить, відразу після цвітіння зрізайте відцвілі суцвіття до першої здорової бруньки. Це спрямовує енергію куща на формування нових пагонів, які зацвітуть наступного року.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень