Садівники вказали на головні причини поганого росту розсади помідорів
Річ у тому, що є кілька важливих моментів, які впливають на розвиток рослин. Пропустиш хоч один – і замість здорової, сильної розсади отримаєш жалюгідні стеблинки, що не здатні дати хороший урожай.
Кожному насінню потрібні правильні умови для проростання. Оптимальна глибина загортання насіння томатів – 1-2 см. Так воно швидко сходить і розвивається рівномірно.
Якщо насіння посіяне занадто густо, то очікуйте наступні наслідки:
Тому сійте насіння на відстані 2–3 см одне від одного, а після появи 2–3 справжніх листочків пікіруйте у просторіші контейнери.
Помідорам потрібно не менше 12–14 годин світла на день. Через це треба поставити розсаду на південне підвіконня, використовувати фітолампи (особливо в похмурі дні), а також регулювати температуру. Тобто при нестачі світла вона не повинна перевищувати 16–18°C.
Помідори полюбляють вологу, але не болото. Значить поливайте їх помірно, тільки коли верхній шар ґрунту підсохне. Вода повинна бути теплою (не з-під крана!). І не забувайте про дренажні отвори!
Часто, бажаючи виростити потужну розсаду, городники ллють добрива без міри. В результаті рослини замість нормального розвитку перетворюються на “перегодованих” гігантів із ламкими стеблами. Ми радимо першу підгодівлю зробити через 2 тижні після появи першого справжнього листка. Далі – раз на 10–14 днів, але в помірних дозах.
Томати, як ви знаєте, теплолюбні рослини. І якщо температура опускається нижче +15°C, розсада починає гальмувати у розвитку. Отже, тримайте розсаду при +18–22°C вдень і не нижче 16°C вночі. Уникайте протягів і не ставте горщики на холодні підвіконня.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень