31.03.2025 20:42

Всього 1 хитрість збільшить врожай полуниці в рази: нею користуються професійні фермери

То дрібні ягоди, то їх мало, а то й взагалі немає врожаю. Такі проблеми знайомі майже всім, хто вирощує полуницю. Але в чому їхня причина та як все виправити? Відповіді простіші, ніж може здаватися.
Автор: Людмила Кондратюк

Полуниця — це ідеальна ягода для варення, компотів, желе, випічки та купи десертів. І просто свіжою з цукром або сметаною вона смакує чудово. Але деколи на городі не можна нарвати ягід для “просто поїсти”, не кажучи вже про консервацію чи якісь рецепти. Йти в магазин? Дорого, та й смак далекий від того, що можна виростити вдома. Тому краще розібратися в тому, що заважає виростити гарну полуницю самостійно.

Якщо ви хочете, щоб ці ягоди стали регулярною частиною вашого раціону, то спочатку треба забезпечити настільки ж гарний “раціон” самій полуниці. Для того, щоб врожай був смачним та соковитим, рослинам необхідна вода. І вона потрібна регулярно, а не тільки коли ви бачите, що якось полуниця почала в’янути. Ідеальний варіант — крапельний полив, бо він економніший, зручніший та “поїтиме” рослини, а не бур’яни навколо них.

Фермери розповіли про 1 хитрість, яка значно збільшує урожай полуниціФермери розповіли про 1 хитрість, яка значно збільшує урожай полуниці
Фермери розповіли про 1 хитрість, яка значно збільшує урожай полуниці

Добрива теж важливі, але вносити їх варто грамотно. На початку сезону полуниці потрібен азот для росту зеленої маси. А от під час цвітіння він вже буде зайвим. У цей період варто додавати добрива з калієм та фосфором, які й відповідають за формування ягід. Якщо боїтеся помилитися з кількістю, тоді використовуйте органіку. Наприклад, компост, який віддаватиме полуниці потрібні їй поживні речовини поступово.

Щоб трохи спростити собі догляд за полуницею, варто мульчувати грядки. Вона корисна з декількох причин: довше утримує вологу в ґрунті, що особливо важливо в посушливі дні, не дозволяє бур’янам прорости та захищає ягоди від контакту з землею, де вони можуть бути з’їдені шкідниками чи почати гнити. Солома або скошена трава — це чудові варіанти органічної мульчі. Але замість них можна використати чорне агроволокно.

Фермери розповіли про 1 хитрість, яка значно збільшує урожай полуниці

Але навіть найкращий догляд не працюватиме, якщо ви неправильно оберете сорт або невчасно оновлюватимете грядки. Так, полуниця потребує оновлення, бо вона вироджується. Це помітно, коли ягід на кущах стає менше та вони дрібнішають. Якщо проблема саме в цьому, то купіть нову розсаду. Обирайте високоврожайні сорти. Серед них можна відзначити Альбу та Ельсанту, які невибагливі до догляду.