02.04.2025 20:18

Свекруха з села сказала не поливати томати щодня – я послухала її пораду: кущі буквально “поперли” в ріст

Вода важлива для росту рослин, і здається, що регулярний полив завжди корисний. Але чи правда, що томати не можна часто поливати? Розбираємося далі в нашому матеріалі.
Автор: Маргарита Красюк

Зазвичай недосвідченим садівникам часто здається, що чим частіше поливаєш рослину, тим їй краще. Однак, наприклад, з томатами це взагалі не працює.

Як відомо, батьківщина томатів – це спекотна Південна Америка, у зв’язку з цим вони дуже добре почуваються і чудово ростуть у теплу та суху погоду. Але водночас коренева система рослини повинна отримувати достатню кількість вологи, а верхня частина не має пересихати. Якщо рослині не вистачає води, вона згортає листя та жовтіє.

Городники з багаторічним досвідом погоджуються з твердженням, що поливати томати часто не варто. Адже надмірне насичення водою може спровокувати ранню втрату зав’язей у томатів, а також призвести до розвитку фітофторозу та вершинної гнилі.

Городники розповіли, чи справді не можна часто поливати томатиГородники розповіли, чи справді не можна часто поливати томати
Городники розповіли, чи справді не можна часто поливати томати

До того ж, надлишок вологи також здатний значно погіршувати смакові якості томатів, роблячи їх м’якоть досить водянистою. Плюс, через те, що томати мають властивість швидко набирати воду, шкірка плоду може почати тріскатися.

Досвідчені городники рекомендують поливати томати рідко, проте дуже щедро. Рослинам, що знаходяться у відкритому ґрунті, потрібен щедрий полив один-два рази на сім днів. Кожному кущу необхідно давати не менше ніж п’ять літрів води. Листя, квіти та плоди томатів при цьому мають залишатися сухими. Воду рекомендується подавати середнім або малим напором під корінь, щоб вона не розмивала ґрунт у лунці.

Томати чудово переносять спеку, коли ґрунт навколо рослин достатньо вологий та прохолодний. Для того, щоб їхня коренева система розвивалася правильно, землю у лунці слід періодично розпушувати. Однак робити це після кожного поливу необов’язково. Достатньо присипати ґрунт навколо рослини мульчею – наприклад, соломою або сіном. Це ефективно запобіжить випаровуванню вологи та пересиханню землі.