04.04.2025 14:07

У сусіда завжди трава зеленіша – цей вираз не про мене! Знаю лайфхаки, завдяки яким маю бездоганний газон

Газон - це жива система, якій потрібно трохи більше уваги, ніж здається на перший погляд. Весна - найважливіший період, коли варто подбати про те, щоб трава прокинулася густою та яскраво-зеленою.
Автор: Олександра Чумак

Як тільки сніг остаточно зійшов і надворі стабільна плюсова температура, саме час провести перше підживлення. Газон, як і будь-яка рослина, після зими виснажений, тому йому необхідні добрива з азотом. Цей елемент допомагає траві швидко відновитися після морозів.

Найкраще обрати комплексне добриво, в якому є і фосфор, і калій, і мікроелементи. Але важливо не переборщити – 30-50 грамів на квадратний метр цілком достатньо. Розсипати добрива можна вручну, хоча зручно використовувати сівалку – вона рівномірно розкидає гранули і дозволяє регулювати кількість. Якщо ж трава вже почала рости, варто одразу після внесення полити ділянку, щоб добрива швидше розчинилися і не обпекли листя.

Садівники поділилися секретами бездоганного газонуСадівники поділилися секретами бездоганного газону
Садівники поділилися секретами бездоганного газону

Після підживлення не поспішайте косити, адже спочатку потрібно “вичесати” газон. За зиму в ньому накопичуються залишки сухої трави та мох. Їх обовʼязково треба прибрати, щоб коріння отримувало достатньо повітря. Для цього можна використати звичайні граблі або спеціальні пристрої – вертикулятори й скарифікатори.

Наступним бажаним заходом після підгодівлі і вичісування газону є аерація. Після зими ґрунт ущільнюється, і корінцям просто не вистачає повітря. Якщо немає спеціального аератора, підійдуть навіть звичайні вила. Проколюйте ґрунт на глибину щонайменше 8 см. Це дасть змогу газону “дихати” і швидше відновлюватися.

Іноді після зими на газоні можна побачити поодинокі “острівці” – залисини. Щоб це виправити, просто підсипте трохи родючої землі, ущільніть, а потім засійте тим самим насінням, що й раніше. Щоб усе виглядало однорідно, можна змішати насіння з ґрунтом у співвідношенні 1:2, а потім легенько утрамбувати дошкою.

Садівники поділилися секретами бездоганного газону

Не варто забувати і про грибкові хвороби. Якщо бачите підозрілі плями, краще одразу діяти. Маленькі ділянки можна вирізати і засіяти заново. А загалом профілактика – це найкращий засіб. Аерація, вичісування та поліпшення структури ґрунту допоможуть уникнути багатьох проблем.