Городники розповіли, чим підживити озимий часник у квітні
Перше, що потрібно зробити в квітні – підгодувати часник азотними добривами. Коли зʼявляються перші пірʼя, саме час розсипати сечовину на вологий ґрунт. На кожен квадратний метр потрібно використовувати одну столову ложку добрива. Важливо, щоб добриво потрапило на вологу землю, адже це допомагає краще засвоїти поживні речовини.
Закладання гранул добрива в ґрунт обовʼязкове, адже під час дощів добриво швидко розчиняється і “доставляє” азот рослинам. А саме азот є головним елементом для формування зеленої маси. Після того, як сечовина розсипана, обережно та поступово обробіть ґрунт сапкою, не пошкодивши ніжні сходи.
Крім сечовини, можна використовувати аміачну селітру або органічні засоби – настій коровʼяку, пташиного посліду чи біогумусу. Також, можна використовувати нітрофоску, яка містить чимало азоту. Однак не забувайте про важливість розпушування ґрунту. Після зими земля може бути дуже ущільнена, тому розпушування допоможе азоту краще проникати до коренів й наситить ґрунт киснем.
Коли пірʼя відросте на довжину близько 10 см, саме час додати деревну золу. Для цього потрібно обережно відгорнути землю від рослин, щоб побачити зубки часнику, і засипати їх золою. Для одного квадратного метра достатньо близько однієї склянки золи. Після цього землю потрібно повернути на місце.
Зола – це чудове джерело калію та мікроелементів, що дуже важливо для розвитку кореневої системи культури. Крім того, зола знижує кислотність ґрунту, що позитивно впливає на часник. Вона також допомагає боротися з грибковими хворобами, що можуть бути проблемою для рослин.
Ці підживлення можна використовувати не лише для часнику, але й для цибулі, яку ви посадили під зиму. Користуйтеся порадами, які готує для Вас редакція сайту “Добрі Новини”, щоб завжди збирати смачний та щедрий врожай!
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень