Як правильно підгодувати навесні півонії
Півонії — ті ще примадонни. Вони дійсно не вимагають щоденної уваги, але якщо ви їх знехтуєте, то відповідають зеленню без квітів. І стоїть собі оте буйне листя на грядці, пишне, а цвіту, як у пустелі.
Коли ми збирали інформацію про підгодівлю півоній, багато хто з досвідом лише загадково усміхався: “Спробуй кісткове борошно — і подивишся, що буде”. І справді: це природне фосфорне добриво, а, значить, саме те, чого так потребують корені півонії навесні. Воно не псує ґрунт, не обпалює коріння, а діє повільно, м’яко, але результативно. Тому вносьте борошно під час весняного розпушування: 100–150 г на кожен кущ. Можна змішати з компостом або перегноєм, бо так добриво швидше засвоїться і не буде здуватись вітром. Втім, не чекайте дива на завтра, тому що фосфор працює довго, але він точно забезпечить пишне цвітіння на кілька сезонів уперед.
Після пробудження півонії оцінюють ситуацію навколо: чи є в них сили рости? І тут у гру вступає азот. Але не жменями! Одне легке підживлення карбамідом (1 столову ложку на 10 л води) або настоєм коров’яку. Але надмір азоту — і ви отримаєте кущ-гігант, що навіть не подумає зацвісти.
На етапі формування бутонів півонії потребують калію та фосфору. Отже, ідеальним буде розчин зольного настою: 1 склянка золи на 10 л води. Потрібно настояти його протягом доби, а тоді полити під корінь.
Після всіх підживлень обережно замульчуйте ґрунт навколо куща перепрілими тирсою, сухою травою або старим компостом. Це не тільки збереже вологу, а ще й покращить мікроклімат для кореневої системи. Півонії дуже чутливі до перегріву коренів, тому весняна мульча їм конче необхідна.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень