Городники розповіли про ефективне добриво для моркви
Досвідчені городники, які щоліта викопують із грядок рівні, соковиті, солодкі коренеплоди, добре знають: успіх моркви — в правильному підживленні на кожному етапі її росту і, бажано, робити це народними засобами.
Коли з’являються перші справжні листочки, моркві ще не потрібна надмірна поживність, але їй конче потрібен захист і стимул до формування кореня. Тут у гру вступає деревний попіл, бо він насичує ґрунт калієм, фосфором і мікроелементами, а також нейтралізує надмірну кислотність, яку морква не любить та захищає від ґрунтових шкідників. Попіл розсипають уздовж рядків або готують настій (1 склянка на 10 л води) і поливають під корінь. Підживлення проводять через 2–3 тижні після сходів.
Наступна фаза — активне формування коренеплоду. Саме тоді морква закладає солодкість і соковитість. І тут допомагає розчин звичайного аптечного йоду, який стимулює активне поглинання поживних речовин, захищає рослину від грибкових інфекцій та підвищує цукристість. Готують розчин так: 5 крапель йоду розводять у 10 літрах води. Полив проводять під корінь у період формування середини — приблизно через місяць після сходів.
Коли бадилля набирає силу, а коренеплід ще потребує нарощення маси, час пригостити моркву зеленим настоєм, який готують так:
А за 3–4 тижні до збору врожаю моркві потрібна фінальна підтримка. Ідеальним для цього є розчин курячого посліду. Тут важливо використовувати лише добре переброджений настій (1 частина посліду на 15 частин води). Вносити його треба строго під корінь, у вологий ґрунт, після рясного поливу, при тому не перевищувати норму, щоб не викликати опіків.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень