Садівники попередили про 5 помилок, через які баклажани стають гіркими
Вирощування баклажанів — це не найпростіша справа. Може навіть здаватися, що все йде добре: і кущі гарні, і плоди хороші. Але достатньо приготувати такого баклажана страву, як в кожному його шматочку буде відчуватися гіркота. І це дуже неприємно навіть не через смак, а через те, що всі старання були даремними. Щоб така прикрість більше не повторювалася, достатньо просто не робити кількох помилок, які до неї зазвичай і призводять.
Причина гіркоти завжди одна — соланін. Це така речовина, яка може накопичуватися в баклажанах. І якщо рослина це робить, то значить їй некомфортно. Бо соланін — це лише наслідок стресу. Тож потрібно розібратися в тому, в яких ситуаціях цей стрес виникає. Однією з найпоширеніших є нерегулярний полив. Якщо рослина тиждень без води, а потім отримує її багато, то це погіршить смак. Поливати баклажани треба кожні 3-4 дні та помірно.
Спека також погано впливає на рослину. Причому навіть під час запилення, якщо у цей момент постійно тримається висока температура. Тобто коли на вулиці довго понад 30°C, а баклажани постійно під сонцем, то це їм точно не сподобається. По-перше, плоди гірше ростимуть. По-друге, вони стануть гіркими. Під час спеки варто створювати затінок на грядках. Для цього вистачить тимчасового навісу (хоча б у найспекотніші години).
Третій фактор — добрива. Ні, відмовлятися від них не потрібно. Але якщо їх забагато, то це така ж проблема, як і дефіцит. Особливо це стосується азотних добрив. Наприклад, сечовина чи зелені добрива (настої на бур’янах). Вони доречні на початку, коли рослина нарощує листя та пагони. Під час цвітіння, а тим паче формування плодів азоту в підживленні має бути мінімум. Найбільше для гарних баклажанів рослині треба калій та фосфор.
Очікування також є помилкою. Іноді хочеться, щоб плоди були якомога більшими! А в результаті вони не виростають, але перезрівають. І це також призводить до гіркоти. Стиглість можна визначити по шкірці. Якщо вона гладка, пружна, блискуча та має темно-фіолетовий колір — зривайте. Коли баклажан стає тьмяним, твердим та зморщеним, то це вже перезрілий овоч. Такий майже напевно буде гірчити, тож краще його навіть не куштувати.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень