Городники розповіли, чим підживити капусту навесні
Якщо розсипати порошок гірчиці навколо кущів капусти, утворюється своєрідний захисний барʼєр від шкідників. Різкий аромат гірчиці абсолютно не до вподоби гусеницям, слимакам та хрестоцвітним блішкам – ці шкідники починають шукати більш комфортне місце. А додатково гірчиця збагачує ґрунт корисними мікроелементами, які прискорюють ріст та формування щільних головок.
Щоб отримати максимум користі, городники готують спеціальний розчин. 100 грамів сухого гірчичного порошку заливають 5 літрами гарячої (але не киплячої) води і залишають стояти близько двох днів. Після цього настій проціджують і додають 50 мл будь-якого рідкого мила, щоб розчин краще тримався на листках. Такою сумішшю обприскують капусту раз на 10-12 днів, починаючи з моменту висадки розсади у відкритий ґрунт.
Ефект помітно дуже швидко, адже гусениці не витримують контакту з гірчицею і швидко зникають з ваших грядок. А от сірка, яка міститься у гірчиці, додатково зміцнює клітинну структуру листя, роблячи його міцнішим і стійкішим до пошкоджень. Водночас коренева система отримує потрібні мікроелементи, що сприяють швидшому набору маси та формуванню соковитих, великих головок.
Щоб підсилити ефективність настою, у нього можна додати склянку звичайної деревної золи. Це джерело калію, яке допомагає капусті швидше рости і формувати щільні головки, а також запобігає дефіциту поживних речовин. Такий комплексний підхід дозволяє не тільки зміцнити рослини, а й зробити їх менш привабливими для багатьох шкідників.
Варто також памʼятати, що обприскувати капусту краще у вечірній час або в похмуру погоду. У сонячний день краплі розчину можуть викликати опіки на ніжному листі, що завдасть більше шкоди, ніж користі. Спробуйте цей метод обробки рослин, щоб переконатися, наскільки він ефективний!
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень