29.04.2025 21:32

67-річна кума відкрила мені Америку: 2 обов’язкові добрива для часнику. По 300 грамів для цибулин-велетнів

Весна – це час активного росту часнику, і для того, щоб отримати рясний урожай, важливо правильно підживлювати рослини. Прості, але ефективні добрива допоможуть зміцнити стебла і прискорити розвиток.
Автор: Маргарита Красюк

У цьому матеріалі садівники та городники з багаторічним стажем розповіли про неймовірно доступний, але при цьому надзвичайно ефективний спосіб підгодівлі часнику. Зокрема, таке “потужне” добриво готується з достатньо простих інгредієнтів і вноситься двічі на рік: перший раз – коли у рослини з’являється три-чотири листки, а другий – суворо через місяць.

Отже, найперша підгодівля. У самої рослини повинно бути мінімум три міцні листки, а земля обов’язково має бути прогріта хоча б до 12 градусів, інакше часник просто не зможе засвоїти всі корисні та поживні речовини. Якщо після дощу і танення снігу земля холодна та мокра, тоді краще почекати ще декілька днів.

Орієнтовно за день до внесення підживлення рекомендується полити землю і вже потім можна приступати до приготування добрива. За словами досвідчених садівників, на десятиметрову грядку вам потрібно: 300 грамів золи, 20 грамів сульфату амонію та 15 грамів сульфату магнію. Пропорції мають бути саме такими. Усі зазначені інгредієнти необхідно розвести в десяти літрах води, а потім приступити до поливу.

Урожаю буде хоч греблю гати: чим важливо підживити часник навесні – рецепти 2 найкращих підкормок

Потрібно зробити неглибокі борозенки та обережно залити отриманий розчин. При цьому дуже важливо слідкувати, щоб засіб не потрапив на рослини! Для другої підгодівлі вам знадобиться тільки зола, розведена в десяти літрах води, а всі інші компоненти вже не потрібні. Як стверджують експерти, перший результат буде помітний уже буквально через п’ять-сім днів: листя набуде здорового зеленого кольору, а стебла стануть набагато міцнішими.

Таким чином, регулярне підживлення часнику за допомогою простих і доступних компонентів забезпечить рослинам усі необхідні поживні речовини, сприяючи зміцненню стебел та активному розвитку, що, в результаті, дасть відмінний урожай.