Аграрії пояснили, як визначати потребу в добривах за кольором листя
Рослини не вміють говорити, щоб сказати про свої потреби. Тому вони використовують іншу “мову”: змінюють колір листя, коли їм не вистачає певних підживок. Наприклад, коли листя стає світло-зеленим чи навіть блідо-жовтим, то це свідчить про нестачу азоту. А саме воно відповідає за нарощування зеленої маси. Без цього ні гарного росту самої рослини, ні хорошого врожаю ви не отримаєте. Відновити дефіцит азоту допоможе перегній, настій кропиви чи розведений коров’як. Або ж спеціалізовані азотні добрива, які діятимуть швидше.
Якщо не вистачає заліза, то жилки на листі будуть зеленими, а от між ними воно жовтітиме. У цьому випадку варто купити підживлення в магазині або ж зробити “залізну воду” зі старих цвяхів. Дефіцит фосфору допоможе відновити зола. Можна розсипати її на грядці чи приготувати з неї рідке добриво. Визначити, що рослини не вистачає саме фосфору, дозволить фіолетовий колір листя. Воно не обов’язково має стати таким повністю. Якщо навіть по краях помітно фіолетовий відтінок, то вже варто готувати підживлення для рослин.
Якщо листя починає зморщуватися чи покриватися горбинками, то це означає дефіцит кальцію. Найдоступнішим його джерелом є шкаралупа від яєць, яку часто викидають. А даремно! Варто її сушити, перемелювати та зберігати. З банановою шкіркою варто робити так само, бо в ній міститься чимало калію. Проявлятися воно починає пожовтінням листя по краях. Через це рослини гостріше реагують на нестачу вологи та гірше формують врожай. А якщо бачите на листі сіруваті плями, то варто йти в магазин за добривами з магнієм.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень