Садівники розповіли, чим підживити цибулю в травні, щоб вона не жовтіла
У цьому матеріалі садівники з багаторічним досвідом розповіли дачникам, чим і як найкраще підживлювати цибулю навесні, щоб вона не жовтіла та в результаті отримати неймовірно щедрий урожай.
За словами експертів, найголовніша причина пожовклого пера в цибулі у травні – це нестача азоту. Усі потрібні добрива слід було внести на грядку ще при посадці. Однак, якщо ви цього не зробили – у першій декаді травня необхідно внести додатковий азот. Для цього можна використати сечовину: спершу полийте ґрунт звичайною водою, почекайте пів години, а тоді вже поливайте підживленням.
У травні вистачить одного підживлення, якщо не буде сильних дощів, адже волога вимиває азот. Якщо ж опадів буде багато – процедуру рекомендується повторити через два-три тижні.
Замість сечовини можна вносити розчин нашатирного спирту, проте будьте уважними із розведенням. Пропорція – 3 столові ложки на 10 літрів води. Краще зробити менш концентрований розчин, аніж перестаратися.
Крім того, перо може жовтіти в цибулі ще й через спеку або неправильний полив. Не заливайте грядки, особливо навесні – ґрунт має бути помірно вологим. Краще зберегти природну вологу, розпушивши грядки.
Якщо всі потрібні добрива були внесені при посадці, то для підгодівлі цибулі в травні можна застосувати настій збродженої трави з додаванням деревної золи в розведенні 1:10.
Ще однією поширеною причиною пожовтіння пера у цибулі є шкідники. Зокрема, цибулева муха живиться підземною частиною рослини, що одразу ж впливає на перо. Щоб переконатися у наявності шкідника, достатньо витягнути із землі одну з цибулин із підсохлим чи пожовклим пером. За її станом і по дрібних ходах у цибулині одразу буде зрозуміло, що там орудує шкідник.
Найчастіше з нею стикаються ті, хто саджає цибулю у другій декаді травня – більш ранні посадки паразит зазвичай не чіпає. Личинки стрімко пошкоджують рослину, проте їх легко знищити за допомогою аміачної води: склянку розведіть на 10 л води й рясно полийте грядку після основного поливу.
Як пояснили садівники, ця обробка не лише знищить шкідника, але й стане додатковим джерелом азоту для цибулі, і рослина зможе швидше відновитися.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень