Городники розповіли, чим підгодовувати полуницю, щоб не жовтіло листя
Буває таке, що над тією полуницею вже й танці з бубном плясали, вона ніби й росте, але виглядає сумно. Листя жовтіє, ягід мало, а ті що є дрібні й кислі. Хтось радить сипати золу, яку ще називають “сипучим золотом” і це, звісно, корисно. Але за спостереженнями досвідчених городників лише сухих підкормок буде замало. Щоб полуниця справді родила добре, її треба ще й поливати спеціальними розчинами. І не один раз, а хоча б кілька разів за сезон.
Жовті листочки часто з’являються через нестачу магнію. У такому випадку варто підживити рослину добривом із магнієм і тоді листя знову стане зеленим. 15 грамів сульфату магнію на 10 літрів води. Якщо ж кущ слабкий загалом і росте погано, можливо, не вистачає азоту. А якщо жовтіють саме краї листя, то це вже сигнал про нестачу бору.
Першу підкормку полуниці роблять рано навесні, щойно зійде сніг. Найкраще підходять азотні добрива. Наприклад, можна взяти курячий послід, розвести його з водою, дати настоятись кілька днів, а потім полити кожен кущ. Або взяти два стакани коров’яка і одну столову ложку сульфату амонію, розвести в 10 літрах води й підлити під кожен кущ по літру.
Перед цвітінням добре працює борна кислота. Розчинити чайну ложку борної кислоти, 30 крапель йоду та стакан деревної золи у відрі води і полити цим грядку. Також можна оприскувати кущі йодом, взяти 10 крапель на відро води. Цю процедуру краще повторювати кожні 10 днів.
Коли полуниця вже цвіте, їй потрібен калій. Його багато в коров’яку, але можна також використати чайну ложку калієвої селітри на 10 літрів води або слабкий розчин сірчанокислого цинку.
Усі ці засоби можна знайти в будь-якому агромагазині чи на ринку в рядах для городників. Вартість невелика, а результат того вартий. Листя буде зелене, кущі міцні, а ягоди великі, з пів кулака.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень