Експерти розповіли, як садити цибулю, щоб не стрілкувалася
Найчастіше саме велика цибулина схильна до стрілкування. Особливо якщо невідомо, як її зберігали. Якщо температура зберігання була занадто низькою або нестабільною, всередині міг утворитися зачаток квіткової стрілки. Досвідчені дачники радять уважно оглядати посадковий матеріал — інколи достатньо розрізати кілька цибулинок, щоб оцінити стан партії.
Якщо при розрізі не видно зачатків стрілки — значить, цибуля зберігалася правильно. У разі виявлення проблемних екземплярів їх краще відбракувати. Та навіть якщо ознаки стрілкування непомітні, профілактику варто проводити в будь-якому випадку.
Найефективнішим способом профілактики є прогрівання. Рекомендується перед висадкою потримати цибулю у теплому місці з температурою від 25 до 35 °C протягом 10–14 днів. Такий метод дозволяє навіть уже сформованій стрілці розсмоктатися. У результаті — менше ризику, що рослина піде в цвіт.
А якщо прогріти цибулю не вдалося, а висаджувати вже час — можна скористатися альтернативою. Перед посадкою посадковий матеріал замочують у спеціальних препаратах, наприклад, у розчинах на основі стимуляторів росту, таких як «Гулівер» або «Титаніум». Їх розводять у пропорції один до ста й занурюють цибулю приблизно на 12 годин. Бажано під час замочування підтримувати температуру не нижче 25 °C.
Ці препарати містять фітогормони, які впливають на стрілкування: вони можуть пригнічувати розвиток квіткової стрілки навіть у вже “проблемній” цибулині. Додатково до розчину можна додати гумати або мікроелементи — це покращить укорінення.
Завдяки таким нехитрим прийомам, навіть цибуля, яка виглядала не надто якісно, зможе добре прижитися, не піде у стрілку та дасть гарний врожай.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень