08.05.2025 19:02

Навіть лопата не йшла в землю, поки не спробувала цей старий спосіб “розм’якшити” ґрунт: це не сидерати

Виявляється, для того щоб ґрунт став м'яким і пухким, зовсім не обов'язково сіяти сидерати – є один перевірений спосіб, про який знають не всі, але результат помітний уже після першого застосування.
Автор: Маргарита Красюк

У цьому матеріалі агрономи з багаторічним досвідом розповіли дачникам, як, навіть не використовуючи сидерати, зробити ґрунт на ділянці неймовірно м’яким та пухким.

Зазвичай, через вирощування різноманітних овочевих, ягідних та плодових культур, ґрунт надзвичайно сильно виснажується вже до осені. У зв’язку з цим, кожному дачнику потрібно час від часу займатися його ефективною підгодівлею. Якщо цього не зробити, то в новому сезоні можна зіткнутися зі значним зниженням врожайності.

Деякі городники та садівники у такому випадку користуються гноєм, компостом або перегноєм, однак виявилося, що достатньо використати калімагнезію. Як пояснили фахівці, така “потужна” підгодівля є універсальною, тому її можна застосовувати для будь-якого типу ґрунту.

Калімагнезію можна вносити як у сухому, так і в розведеному вигляді. Але зверніть увагу, що, якщо ви будете використовувати добриво, наприклад, восени, то тоді вам уже не доведеться вносити його навесні, адже речовина зберігає свою неймовірну ефективність протягом 11 місяців.

Обов’язково роблю таку дієву обробку – і ґрунт стає м’яким та пухким, навіть не використовую сидерати

Якщо ви хочете застосовувати добриво у сухому вигляді, тоді рекомендується просто розсипати засіб по поверхні ґрунту, а потім його прикопати. Зазвичай на один квадратний метр знадобиться всього лише 20 грамів гранул.

Для того, щоб правильно приготувати рідкий варіант підживлення, необхідно розчинити у десяти літрах води чотири столові ложки калімагнезії. Далі потрібно все дуже добре перемішати, а вже потім можна буде переходити до проведення поливу ґрунту. Цієї кількості рідини, як правило, вистачає на один квадратний метр.

Важливо:

Зазвичай для найкращого результату, досвідчені агрономи радять проводити таку процедуру відразу після збору врожаю. Однак під час застосування калімагнезії, рекомендується обов’язково відмовитися від будь-яких інших добрив.