Агрономи розповіли, чим важливо підживити часник у травні, щоб він не жовтів
Пожовтіння листя часнику в травні є достатньо поширеною проблемою, яка зазвичай спричинена нестачею поживних речовин, надмірним зволоженням ґрунту або різкими перепадами температур. Тому, для того щоб урятувати врожай, надзвичайно важливо вчасно провести правильну підгодівлю.
1. Розпушування: агрономи з багаторічним досвідом рекомендують акуратно розпушити землю між рядами та рослинами (особливо на глинистих ґрунтах).
2. Азотне підживлення: мінеральні добрива – необхідно розчинити одну столову ложку сечовини або аміачної селітри у десяти літрах води; органіка – настій коров’яку (1 до 10) або пташиного посліду (1 до 20); трав’яний настій – кропива, кульбаба (на десять літрів води знадобиться один кілограм зелені, отриманий засіб рекомендується настоювати п’ять-сім днів).
3. Аміачний розчин: на десять літрів води вам потрібні дві столові ложки нашатирного спирту. Як зазначили експерти, це не тільки підживлення, а ще й ефективний захист від шкідників.
По-перше, поливати слід зранку або ввечері, для того щоб уникнути опіків.
По-друге, після проведення підгодівлі важливо обов’язково розпушити ґрунт.
По-третє, орієнтовно через десять днів варто повторити підживлення комплексним добривом (з калієм і фосфором).
Досвідчені агрономи радять висаджувати часник у пухкий, родючий ґрунт, а також дотримуватися сівозміни і в жодному разі не допускати надмірного зволоження.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень