12.05.2025 12:37

Жовтіє часник? Розчинила у воді 2 ложки цього – зелень “поперла”, як навіжена: часниковий секрет весни 2025

Часник – це дуже корисна та невибаглива рослина, але навіть він може зазнавати неприємностей із пожовтінням листя навесні. Щоб цього уникнути, важливо знати секрет правильного травневого підживлення.
Автор: Маргарита Красюк

Пожовтіння листя часнику в травні є достатньо поширеною проблемою, яка зазвичай спричинена нестачею поживних речовин, надмірним зволоженням ґрунту або різкими перепадами температур. Тому, для того щоб урятувати врожай, надзвичайно важливо вчасно провести правильну підгодівлю.

Основні причини, чому жовтіє часник

  • Холодний ґрунт – коренева система дуже погано засвоює поживні речовини;
  • Дефіцит азоту – особливо необхідний для росту зелені;
  • Перезволоження – вимиває важливі добрива з ґрунту;
  • Щільний ґрунт – порушено повітрообмін.

Термінові заходи

1. Розпушування: агрономи з багаторічним досвідом рекомендують акуратно розпушити землю між рядами та рослинами (особливо на глинистих ґрунтах).

2. Азотне підживлення: мінеральні добрива – необхідно розчинити одну столову ложку сечовини або аміачної селітри у десяти літрах води; органіка – настій коров’яку (1 до 10) або пташиного посліду (1 до 20); трав’яний настій – кропива, кульбаба (на десять літрів води знадобиться один кілограм зелені, отриманий засіб рекомендується настоювати п’ять-сім днів).

Часник більше не жовтіє і не йде у стрілки: ось чим я підживлюю його в травні – знадобиться 2 ложки цього

3. Аміачний розчин: на десять літрів води вам потрібні дві столові ложки нашатирного спирту. Як зазначили експерти, це не тільки підживлення, а ще й ефективний захист від шкідників.

Важливі правила внесення добрив

По-перше, поливати слід зранку або ввечері, для того щоб уникнути опіків.
По-друге, після проведення підгодівлі важливо обов’язково розпушити ґрунт.
По-третє, орієнтовно через десять днів варто повторити підживлення комплексним добривом (з калієм і фосфором).

Профілактика

Досвідчені агрономи радять висаджувати часник у пухкий, родючий ґрунт, а також дотримуватися сівозміни і в жодному разі не допускати надмірного зволоження.