Агрономи розповіли, як правильно боротися з мурахами на півоніях без хімії
Перш ніж розпочати боротьбу з мурахами, важливо розібратися, чому вони так полюбляють півонії. Як виявилося, солодкий сік, який виділяють бутончики, є справжнім смаколиком для цих шкідників. Однак експерти також виділяють один тривожний сигнал: якщо мурахи з’явилися раптово і у великій кількості, можливо, корені півонії почали гнити. У такому випадку слід перевірити стан рослини, для того щоб вчасно вжити правильних заходів.
За словами досвідчених квітникарів, ефективно прожене мурах звичайнісінька манна крупа. Увесь секрет цього способу дуже простий: комахи їдять крупу, проте їхній організм не може її перетравити. У шлунково-кишковому тракті манка розбухає, що в результаті спричиняє загибель шкідників. Водночас самій рослині цей метод не завдає шкоди – жодних хімічних препаратів, лише натуральний продукт.
Необхідно розсипати суху манну крупу навколо куща півоній та уздовж мурашиних стежок. Шкідники стрімко знайдуть нове “частування” і почнуть його нести в колонію. Уже за лічені дні кількість комах відчутно зменшиться.
Але вкрай важливо не перестаратися з кількістю – тоненького шару крупи цілком вистачить. Окрім того, якщо пролив дощ або ви поливали квіти, процедуру рекомендується повторити.
Якщо манка не допомогла з першого разу, можливо, мурашник знаходиться далеко від півоній. У такому разі слід простежити за шкідниками і обробити їхнє гніздо. До того ж, можна також комбінувати спосіб разом із іншими натуральними засобами – наприклад, провести обприскування бутонів розчином води з милом або розкласти навколо куща гілочки м’яти, аромат якої мурахи терпіти не можуть.
Отже, манка є не лише смачною кашею, а й чудовим засобом проти садових шкідників. Цей метод потребує мінімум зусиль, повністю безпечний для рослин і дозволяє швидко вирішити проблему. Обов’язково спробуйте – і ваші півонії цвістимуть без небажаних гостей!
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень