14.05.2025 11:32

Ніде немає інформації, як зупинити врожай полуниці: після цієї підживки ягоди зʼявляються одна за одною

Щоб зібрати по-справжньому щедрий врожай полуниці, важливо вчасно підтримати рослини правильною підживкою. Досвідчені городники поділилися перевіреним рецептом.
Автор: Олександра Чумак

Основою для цієї живильної підживки є деревна зола. Навіть початківцям у садівничих справах відомі її корисні властивості. Щоб “вижати” з золи усі поживні речовини на повну, її потрібно залити гарячою водою. У такому вигляді елементи краще засвоюються рослинами. Коли суміш охолоне, краще її процідити і переходити до наступного кроку.

Далі – другий етап підготовки. До отриманої рідини додайте кілька крапель йоду. Цей простий компонент годиться не лише для обробки ран та подряпин, а ще неабияк зміцнює імунітет полуничних кущів та створює природний барʼєр проти захворювань, які часто вражають рослину в період цвітіння. Завдяки йоду полуниця стає більш стійкою до коливань погоди та грибків.

 

Садівники поділилися рецептом підживки для підвищення врожайності полуниціСадівники поділилися рецептом підживки для підвищення врожайності полуниці
Садівники поділилися рецептом підживки для підвищення врожайності полуниці

Далі по списку – борна кислота. Вона – “головна” за завʼязування ягід. Завдяки цьому копійчаному інгредієнту кущі активно вкриваються ягодами, наче на конвеєрі, а самі ягоди стають неймовірно смачними. Щоб підсилити ефект, до розчину варто додати мінімальну кількість марганцівки – вона знезаражує ґрунт і підживлює його калієм. Головне – не перевищувати дозування.

Готову суміш краще перелити у пляшку з пульверизатором і обробляти рослини ввечері або вранці. Городники кажуть, що обробляти потрібно не лише листя, а й всю прикореневу зону, щоб усі поживні речовини проникали глибше в ґрунт. А вже через кілька днів ви зможете помітити, як листя стає яскравішим, зʼявляються нові і нові квіти, а кущі в цілому виглядають просто бездоганно! Сусіди точно благатимуть поділитися секретами!

Але не забудьте закріпити ефект, таку обробку потрібно повторити через 2 тижні після першої. Завдяки такій нехитрій підживці ви зможете збирати ягоди навіть у серпні, коли сусіди вже давно лише дивляться на консервацію! А ще, цей метод підходить як для молодих рослин, так і для багаторічних кущів, тому користуватися нею можна будь-коли!