14.05.2025 14:40

5 підживок, які дає своїм томатам навіть дід Петро (а він не дурний, має 100 літрів томатного соку щоліта)

Топ-5 підкормок для томатів, які слід спробувати цього сезону. Кожен варіант недорогий, але дуже ефективний. Помідори будуть давати такий рясний врожай, що його буде нікуди дівати.
Автор: Дар'я Полонська

Якщо помідори ростуть повільно, жовтіють і навіть не натякають на те, що збираються давати хороший врожай, то це означає, що їм просто не вистачає поживних речовин. Є кілька простих, але дуже ефективних пікормок, після яких томати починають рости, як на дріжджах.

Одне з найпростіших добрив, що найчастіше використовують, це коров’як. Так, пахне специфічно, але працює як папа Карло. Його розводять у воді, дають настоятись кілька днів, а потім поливають помідори під корінь. Головне не перелити, бо надто концентрований розчин може обпалити рослину.

Городники поділилися рецептами найдієвіших підживок для помідорів Городники поділилися рецептами найдієвіших підживок для помідорів
Городники поділилися рецептами найдієвіших підживок для помідорів

Не менш ефективне добриво, це деревна зола. Не викидайте залишки з мангалу, бо це справжній мінеральний скарб для городу. Зола містить калій, кальцій, фосфор і ще купу всього корисного. Золу можна або посипати просто на ґрунт, або зробити настій і полити ним. Головне, щоб там не було інших домішок по типу спаленої трави чи якогось сміття, тільки дерево.

А ще помідори люблять, коли їх поливають трав’яними настоями. Особливо їм до смаку кропива. Для цього збирають молоде листя кропиви, заливають теплою водою, настоюють 3-5 днів, а потім розбавляють і поливають або обприскують томати. Кропива стимулює ріст, покращує імунітет рослини і навіть трохи відлякує шкідників.

Городники поділилися рецептами найдієвіших підживок для помідорів

Також городники часто використовують для підкормки культури суперфосфат. Це підживка більше для зав’язі та плодоношення. За інструкцією його розчиняють і відрі теплої води та поливають помідори під корінь пару разів за сезон.

І королева цього хіт-параду добрив — дріжджова підкормка. Звичайні дріжджі сухі дріжджі, десь грамів 10, розводять у теплій воді, додають трохи цукру, дають постояти побродити, а потім поливають. Це майже як енергетик для рослин. Помідори після дріжджів починають помітно активніше рости, а потім дають багато плодів.