14.05.2025 23:01

Найкраще природне джерело калію для помідорів: покладіть в травні тричі, щоб зібрати 20 відер

Для міцного куща та рясного врожаю помідорам потрібен калій. Але не обов'язково витрачати гроші на добриво з магазину, адже потужне джерело калію для рослини є просто у вас вдома.
Автор: Дар'я Полонська

Коли томати тільки починають рости, саме час подумати про підживлення. Якщо дати їм калій у правильний момент, рослини зміцніють, зав’язі буде більше, а плоди виростуть соковитими й солодкими. І не потрібно бігти в магазин по хімію — все є під рукою.

Помідорам для того, щоб давати якісні та смачні плоди потрібен калій. Якщо його буде недостатньо, нічого хорошого можна не чекати. Листя будуть скручуватися та жовтіти, а плоди які навіть ще не дозріли будуть покриватися бурими плямами. Щоб таких неприємностей не було, потрібно вчасно підживити рослину.

Городники розповіли, в якому природному добриві для томатів багато калію Городники розповіли, в якому природному добриві для томатів багато калію
Городники розповіли, в якому природному добриві для томатів багато калію

Найпростіше й найдоступніше природне джерело калію, це звичайна деревна зола. Те, що залишається після дров у грубці або на мангалі. У ній є калій, фосфор, кальцій, магній та ще цілий набір корисних мікроелементів. Томатам така підкормка йде на користь — вони менше хворіють, краще цвітуть і дають плоди прямо як на картинці. Тільки зауважимо, що потрібно використовувати золу тільки з дерева. Попіл від бурʼяну та дрібного сміття, який може бути перемішаний з золою, може принести тільки хвороби.

Золу можна використовувати кількома способами. Найпростіше, це просто підсипати її під кущі, десь по столовій ложці під кожен кущ, і легенько “покалапуцяти” ґрунт. А можна зробити з неї настій — літр золи на відро води, настояти добу, а потім полити під корінь. Такий настій добре працює після дощу або рясного поливу. Головне не змішувати з азотними добривами по типу селітри, бо вона нейтралізує ефект.

Городники розповіли, в якому природному добриві для томатів багато калію

Ще одна цікава підкормка, це бананова шкірка. У ній теж багато калію. Шкірки можна висушити, перемолоти й посипати навколо куща. Або зробити настій, заливши водою кілька бананових шкірок, і залишивши цей розчин на кілька днів, а потім підлити під кожен кущ. Результат буде видно неозброєним оком.