19.05.2025 21:20

Цибуля росте, як на дріжджах: теща дала мені “бульйон” для підживки – дружина дозволила поділитися рецептом

Навіть у досвідчених городників бувають проблеми і цибуля виростає така, що її навіть у борщ соромно різати. Щоб цибуля виросла великою, без підживлення не обійтись.
Автор: Дар'я Полонська

Хтось не може їсти салат без цибулі, а хтось її навіть із супу виймає. Але факт є фактом, без цибулі кулінарія не можлива. Тож не дивно, що багато хто намагається виростити свою цибулю на городі. І начебто, що там складного, але є свої нюанси. Один із найпростіших і дешевих способів підживлення, це деревна зола. У ній є все, що треба цибулі влітку, особливо калій і фосфор. А готується настій дуже просто.

Городники розповіли, чим поливати цибулю, щоб вона виросла крупною Городники розповіли, чим поливати цибулю, щоб вона виросла крупною
Городники розповіли, чим поливати цибулю, щоб вона виросла крупною

Береться 200 грамів деревної золи, заливається відром окропу і настроюється пару днів. Потім цим настоєм поливають грядки. За сезон достатньо зробити таке підживлення два або три рази. А вже перед збором врожаю, коли поливати не треба, можна просто розсипати трохи золи по землі.

Варіантів підживлення є ще декілька. Наприклад, чайна ложка калійної солі на відро води. Або нитрофоска, її можна або розчинити у воді та поливати, або просто трохи посипати грядку. Ще є аміачна селітра, яка теж добре впливає на ріст головки, береться десь 2 ложки на відро води і поливається під корінь.

Городники розповіли, чим поливати цибулю, щоб вона виросла крупною

Але цибуля культура примхлива і її часто атакує цибулева муха. Якщо почали жовтіти пера, то швидше за все це саме вона. В такому разі городники радять поливати солоною водою. Спочатку грядки поливається звичайною водою, щоб не пересолити землю, а тоді вже готується розчин. Перший раз полити треба коли пера десь 8 см, берете 300 грамів солі на 10 літрів води. Другий раз через 10 днів, але вже 400 грамів. І ще через 10 днів 500 або навіть 600 грамів на ті самі 10 літрів.

Поливати треба під корінь, щоб не зачепити самі листки. І обов’язково потім змити сіль звичайною водою. Після збирання врожаю грядку добре підживити перегноєм, компостом або торфом, це допоможе вирівняти солоність ґрунту.