Городники назвали 10 хитрощів для гарного врожаю огірків
Ці прийоми допомагають рослинам давати більше зеленців, бути міцними і стійкими до різних хвороб. Редакція Добрих новин зібрала для вас 10 простих, але дієвих хитрощів, які працюють на практиці з огірками.
Щоб насіння швидше проросло, його рекомендують класти у ґрунт не плазом, а на ребро, так воно легше проривається до світла, і сходи з’являються дружно.
Огірки не люблять холоду, якщо посіяти їх у непрогріту землю, чекатимете врожаю довше. Ідеальна температура ґрунту це +18-20°C, для цього варто посипати грядку чорним агроволокном або накрити плівкою за кілька днів до висіву.
На старті огірки потребують більше азоту для росту, а в період цвітіння та плодоношення, калію і фосфору, збалансоване добриво або трав’яний настій із золою творять дива.
Огірки люблять вологу, але не заболочення. Поливайте раз на 2–3 дні, але рясно, бажано теплою водою. Вранці або ввечері, в спеку не варто.
Щоб стимулювати кущ давати більше плодів, верхівку головного стебла прищипують після 5–6 листочка. Так активніше ростуть бічні батоги, а на них формується основна кількість плодів.
На перших етапах можна обережно вищипувати чоловічі квітки (ті, що без зав’язі), щоб рослина не витрачала на них сили.
Скошена трава або солома під огірками зберігає вологу, знижує температуру ґрунту та захищає від бур’янів.
Вертикальні огірки краще провітрюються, менше хворіють і займають менше місця. А ще їх зручніше збирати.
Залишати перестиглі огірки на кущі, означає гальмувати розвиток нових, збирайте через день-два, і кущ продовжуватиме плодоносити активно.
Раз на два тижні обприскуйте огірки настоєм часнику – це природний засіб проти борошнистої роси та кліщів.
ЯК бачимо, достатньо кількох простих дій, і ваші огірки обдарують рекордним урожаєм. Перевірено не в теорії, а на власному городі працює.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень