Городники розповіли, чим не потрібно підживлювати помідори
Найчастіше ця хвороба приходить у серпні, коли ночі стають прохолодними й вологими. Але є гарна новина: навіть без важкої артилерії з магазину можна зберегти врожай. Головне, діяти вчасно та правильно.
Профілактика – понад усе. Найкраще лікування – це запобігання, вже під час висаджування розсади важливо пам’ятати:
Мульча – захист коренів і менше вологи на листі, скошена трава, солома або хвойна підстилка не дають воді бризкати на листя при поливі. А саме волога й провокує спори фітофтори.
Не поливати зверху. Помідори поливаємо строго під корінь, бажано вранці, увечері – не можна: нічна волога + холод = ідеальні умови для грибка.
Настої, які реально працюють:
Видалення хворого листя одразу, якщо помітили перші ознаки фітофтори? Не шкодуйте – обрізайте уражене листя та плоди. Спалюйте або виносьте з ділянки, не кидайте в компост.
Обприскування й підживлення чергуємо. Щоб рослина мала сили боротися, чергуйте обробки від фітофтори з натуральними підживками, наприклад, настоєм трав, дріжджами або золою. Сильна рослина, більш стійка до хвороб.
Вибирайте стійкі сорти. Якщо щороку стикаєтесь із фітофторою, краще одразу садити сорти, які до неї витриваліші: “Санька”, “Яблука на снігу”, “Ляна”, “Будьонівка”, тощо.
Фітофтора – не вирок, якщо знати її слабкі сторони, трохи уваги, натуральні засоби та правильна агротехніка і помідори порадують вас здоровим, смачним і рясним урожаєм. А головне, без хімії й із чистим серцем за своє здоров’я.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень