04.06.2025 10:02

Моя 86-річна бабуся з 8 років працює на городі, тому знає: город у спеку варто поливати тільки так!

Щоб рослини влітку отримували саме стільки вологи, скільки їм потрібно, а бурʼянів навколо росле менше - варто змінити підхід до поливу. Досвідчені городники діляться улюбленим способом.
Автор: Олександра Чумак

З приходом літньої спеки городники завжди реагують на зміни температури. Полив рослин варто трохи підкоригувати, щоб нести культурам лише користь, а не випадково нашкодити їм. Особливо у спекотні дні важливо воді дістатися саме туди, де вона дійсно потрібна – до коренів. Саме тому прикореневий полив і вважається одним з найкращих способів догляду за рослинами влітку.

Такий спосіб підходить хоч для ягід, хоч для овочів. Його плюс в тому, що вода потрапляє прямісінько до коріння. Таким чином вода витрачається дуже економно, а самі рослини отримують саме стільки, скільки потрібно. До того ж, при такому поливі менше ростуть бурʼяни, бо ґрунт навколо рослини залишається сухим – оце справжній “джекпот”! Ще один плюс – після поливу не утворюється тверда кірка, яку зазвичай доводиться розбивати вилами чи сапою.

Городники пояснили, як потрібно поливати грядки вліткуГородники пояснили, як потрібно поливати грядки влітку
Городники пояснили, як потрібно поливати грядки влітку

Звичайні пластикові пляшки з-під води легко перетворити на зручний “апарат” для зрошення. Перед використанням пляшку (двохлітрова підійде) потрібно добре вимити і бажано обробити слабким розчином марганцівки. Дно акуратно зріжте, а в кришці зробіть кілька невеликих отворів. Дуже важливо не робити отвори надто дрібними, бо вони можуть забитися землею, і тоді вода просто не буде проходити.

Пляшки вкопайте у землю приблизно на глибину 15 сантиметрів і розмістіть їх на невеликій відстані від рослини. Тут розкриємо невеличкий лайфхак: покладіть на дно ямки шматочок тканини, щоб отвори не забивалися землею. Потім усе засипте землею, і зверху ємність можна накрити її ж дном, щоб вода не випаровувалася дуже швидко. Однієї такої пляшки вам вистачить на кілька днів, і це дуже зручно, особливо коли немає змоги їздити на дачу щодня.

А ще у пляшки можна заливати не лише воду, а й різні підживлення, наприклад, настої золи, дріжджів чи кропиви. Так рослина і полив отримає і підживлення, а ви зможете насолодитися відпочинком!