Садівники назвали найкраще добриво для полуниці
Але існують правила, в цей період легко наробити помилок, які зведуть усі старання нанівець, щоб цього не сталося, варто запам’ятати три прості табу під назвою “не можна”.
Найгірше, що можна зробити під час цвітіння – це поливати полуницю зверху, по листю й квітам, вода вимиває пилок, перешкоджає запиленню, а вологе середовище створює ідеальні умови для грибкових хвороб, особливо сірої гнилі. Поливати слід під кущ – акуратно, краще вранці або під вечір, щоб волога встигла вбратися й не застоювалась.
Під час цвітіння заборонено обробляти полуницю хімічними препаратами від шкідників чи хвороб, це не лише шкодить бджолам і іншим запилювачам, а й може потрапити в зав’язь майбутніх ягід. Якщо є потреба в захисті – оберіть безпечні народні засоби, наприклад, настій часнику або господарського мила.
У період цвітіння у полуниці активно формуються коріння і зав’язі, глибоке розпушування міжрядь може пошкодити тонке коріння й порушити розвиток куща, якщо хочете прибрати бур’яни чи провітрити ґрунт – працюйте максимально обережно, не глибше 2-3 см, або просто замульчуйте соломою чи перегноєм.
Бонус-порада від редакції Добрих новин: підгодівля має бути лише м’яка
Якщо хочете допомогти полуниці під час цвітіння, можна раз на 7-10 днів підживити її розчином деревної золи (1 склянка на 10 л води) або настоєм кропиви, такі натуральні засоби не зашкодять квітам, зате підживлять кущі та укріплять зав’язь.
Дотримуючись цих трьох “не можна”, ви допоможете полуниці сконцентруватися на головному – щедрому, смачному та здоровому врожаї, а коли ягід буде стільки, що мисками не винесеш – не забудьте й на базар заглянути
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень