Садівники назвали метод для щорічного плодоношення вишні
Чому так відбувається? І як зробити так, щоб вишня родила щороку стабільно?
Насправді у вишні є схильність до періодичності плодоношення. Але її можна зменшити, якщо дотримуватись кількох простих, але важливих правил.
Вишня плодоносить на коротких букетних гілочках, які живуть 3-4 роки. Якщо дерево не обрізати, вони старіють, і врожай зменшується. Щороку навесні видаляйте сухі, загущені, старі гілки, залишаючи молоді прирости. Також не допускайте, щоб крона була надто загущеною – світло має проникати всередину.
Часто вишня закладає квіткові бруньки на майбутній рік саме восени. Якщо в цей час ґрунт пересохлий, дерево вирішує не витрачати сили на врожай. У жовтні полийте вишню під корінь великою кількістю води – це стимулює формування бруньок.
Після збору врожаю вишня виснажена. Щоб вона змогла закласти зав’язь на наступний рік, їй потрібне харчування. У серпні-вересні підживіть дерево фосфорно-калійними добривами (наприклад, золою або суперфосфатом). А навесні не забудьте про азот, він стимулює ріст молодих пагонів.
Клястероспоріоз (дірчаста плямистість) і моніліоз (гниль) сильно послаблюють дерево. Уражена вишня скидає цвіт або формує слабкі плоди, обприскуйте дерево бордоською рідиною навесні та після цвітіння, прибирайте опале листя і вчасно зрізайте уражені гілки.
Деякі старі сорти дійсно плодоносять через рік. Якщо ви лише плануєте посадку, то зверніть увагу на сучасні самоплідні сорти вишні, які стабільно родять і не залежать від погоди чи запилювачів.
Стабільне плодоношення вишні – це зовсім не випадковість, а результат догляду, адже регулярна обрізка, полив, підживлення і захист – це той мінімум, який варто дати дереву. І вже через рік-два ви забудете про “випадкові” урожаї, замість них будуть щорічні кошики соковитих ягід.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень