Городники розповіли, як зробити так, щоб полуниця не лежала на землі
Кожен дачник щосезону чухає потилицю розмірковуючи, яким добривом підживити полуницю, щоб отримати гідний врожай? Коли деякі методи працюють ефективно, інші можуть значно погіршити стан рослин і якість ягід.
Наприклад, за досвідом багатьох городників, надмірне внесення азотних добрив для полуниці призводить до інтенсивного нарощування зеленої маси, тобто листя пруть з усіх сторін, тоді як самі ягоди залишаються дрібними та кислими.
Для активного росту саме ягід ідеально підходить борна кислота. Бор корисний не тільки для коренеплодів, але й для ягідних культур. Він значно підвищує солодкість плодів, а також покращує зав’язування ягід і їх зовнішній вигляд.
Для приготування розчину необхідно взяти 10 грамів борної кислоти, це приблизно одна чайна ложка без гірки, і спочатку розчинити в одній склянці гарячої води. Потім цей концентрат розводять у 10 літрах води кімнатної температури і поливають під корінь полуниці.
Важливо, щоб розчин не потрапляв на листя, особливо коли палить сонце, бо є на кущах можуть залишилися опіки. Найкращий час для поливу ввечірі після заходу сонця, або ранній ранок, до настання спеки. Рекомендована кількість таких поливів за сезон 2-3 рази, не більше.
Перший раз підживлювати полуницю треба, коли вже є бутони, але квіти ще не розкрились, тут як раз бор допоможе, щоб завʼязей було більше. Другий раз можна підгодувати після першого врожаю, щоб підштовхнути кущі до нових ягід і зробити їх солодшими. А якщо бачите, що рослини мляві або ягоди якісь кислі, можна пролити ще раз, тільки зробити слабкіший розчин.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень